Українська правда

ДСЮШ

Як захистити своє житло від пограбування - радять в поліції охорони

Кількість квартирних крадіжок, як правило, збільшується під час сезону відпусток, вихідних і святкових днів. Саме у ці періоди люди виїжджають за місто, залишаючи житло без нагляду. Для того, щоб уберегти своє житло від злодіїв, а нервову систему від зриву, недостатньо встановити лише броньовані двері або змінити замки, тут необхідний комплекс заходів, про які радять в поліції охорони. Спочатку розглянемо хто і кого найчастіше грабує.
Умовно квартирних злодіїв, можна розділити на дві категорії – аматори та професіонали. Любителі, як правило, вибирають «легку здобич», тобто квартиру, яка не захищена додатковими засобами – простенькі двері і відносно дешевий замок, на нижніх поверхах - відсутність грат на вікнах і балконах. Такі злодії, потрапляючи в квартиру, беруть те, що легко винести і тут же продати. Наприклад, гроші, золото, негабаритну побутову техніку.
А є злодії-професіонали, готові протягом декількох тижнів, а то і місяців планувати пограбування житла і жертва буде вибрана не випадково. Їх зазвичай не бентежить ступінь захисту і охорона об'єкта, вони не полізуть в першу-ліпшу квартиру заради кавоварки і ноутбука, їх цікавлять великі суми грошей, коштовності, антикваріат.
Вкрай рідко квартирні злодії діють поодинці, завжди «працюють» групами по 2-3 людини. Спочатку злочинці стежать за вікнами, звертають увагу на наявність освітлення у вікнах у вечірній час. Якщо протягом декількох днів світло в квартирі не запалювали – велика ймовірність того, що господарі поїхали з міста. У денний час злодії можуть ходити навколо будинку, шукаючи потенційну жертву. Також вичерпним джерелом інформації про мешканців, їх достаток і графік роботи, можуть стати сусіди, які не роздумуючи розповідають про все.
Злодії-професіонали працюють по іншому. Ретельно готуючи пограбування, вони точно знають, за чим йдуть і де лежить.
Але для того, щоб уберегти своє житло від злодіїв, а нервову систему від зриву, недостатньо встановити лише броньовані двері, або змінити замки, тут необхідний повний комплекс заходів.
– На дверях під'їзду потрібно встановити кодовий замок або домофон, сторонні люди будуть потрапляти в будинок значно рідше. На вікнах квартир, які розташовані на 1-2 поверхах, обов'язково встановити металеві грати. Враховуючи, що більшість квартирних крадіжок відбувається через двері, злочинці вибивають серцевину замка або користуються відмичками, то варто встановити кілька дверей і бажано кілька замків. Спроба зламати кілька замків на двох дверях відніме у злочинця як мінімум багато часу. Але при всій укріпленості найкращим захистом послужить охоронна сигналізація, яка виведена на пульт централізованого спостереження. За встановленням такої сигналізації можна звернутися в Управління поліції охорони області, - розповідає начальник Центру технічної охорони капітан поліції Віталій Купчинський. - Встановити охоронну сигналізацію можна зателефонувавши за безкоштовним номером інформаційного центру поліції охорони:
0800502220
Також можна телефонувати з телефонів відповідних операторів мобільного зв'язку (у межах України дзвінки тарифікуються за тарифами відповідного оператора мобільного зв'язку):
0990502220
0970502220
0730502220
або звернувшись у найближчий територіальний підрозділ поліції охорони. Вартість встановлення і обслуговування залежить від складності обладнання – на розмикання дверей, вікон, датчики руху, відеокамери, які спрацьовують на рух, але навіть один датчик на дверях зможе вберегти квартиру від злодія.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка

Червень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4