Українська правда

ДСЮШ

5 років тому в Надвірній розпочалась Революція Гідності

В листопаді 2013 року мирна акція протесту студентів проти тодішнього злочинного уряду відмовився від підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом переросла в справжню революцію. Одним серед перших міст в Україні, де розпочалася Революція Гідності, а саме 30 листопада 2013 року, є Надвірна.  Ще 21 листопада у будинку «Просвіта» в м.Надвірна зібрались громадські активісти на надзвичайне засідання, де одноголосно вирішили на м-ні Шевченка розгорнути наметове містечко і підтримати студентство на столичному майдані.

22 листопада на майдан завезли шини, дрова, розгорнули намети. В той же день відбулась спільна позачергова сесія Надвірнянських районної та міської рад, на якій прийняли звернення, в якому висловили обурення «ситуацією, що склалася на шляху підписання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом» та вимогу до тодішнього президента В. Януковича «вжити невідкладних заходів для підписання Угоди між Україною та ЄС на саміті у Вільнюсі 28 листопада 2013», а до Верховної Ради – відправити уряд М. Азарова у відставку та розпочати процедуру імпічменту Президента В. Януковича. Це конкретно і чітко визначило підтримку міста Надвірна та Надвірнянського району євроінтеграцію України.

Найактивніше долучились студенти Надвірнянського коледжу, які були рушієм і духом Євромайдану в Надвірній. Відразу після побиття «Беркутом» студентів на столичному Майдані в ніч з 29 на 30 листопада було вирішено провести виїзну позачергову сесію Надвірнянської районної ради у Києві 1 грудня. Також закликали жителів району взяти участь у народному віче у Києві 1 грудня, оголосили підготовку до організації попереджувального страйку в районі та акцій громадянської непокори. В місті оперативно було створено Надвірнянський районний штаб національного спротиву та мобілізаційний штаб Євромайдану, де реєстрували усіх бажаючих організовано поїхати у Київ.

Високий дух учасників Революції Гідності стали для всього світу прикладом нескореності, мужності та непохитності у відстоюванні своєї гідності та свободи. Події останніх років примусили кожного українця відчути свою причетність до долі країни, адже від кожного з нас залежить, у якій державі житимемо ми  і житимуть наступні покоління. Революція Гідності не завершилась, а триває до сьогодні: в наших серцях, думках і помислах, щоденних справах та вчинках, які стануть фундаментом побудови незалежної, могутньої і процвітаючої держави,  про яку мріяли цілі покоління українських патріотів.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

Червень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4