Українська правда

ДСЮШ

Депутати-свободівці Ланчинської селищної ради ОТГ виступили проти дерибану землі

Днями відбулась позачергова дев'ята сесія Ланчинської селищної ради ОТГ. У її роботі взяли активну участь місцеві депутати фракції ВО «Свобода».
Місцеві обранці заслухали голову Ланчинської селищної ради ОТГ Володимира Поповича, який проінформував присутніх, що на разі є проект рішення про передачу в оренду земельної ділянки 12 га для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд енергогенеруючих підприємств, установ і організацій (для будівництва та обслуговування об’єктів відновлюваних джерел енергії) терміном на 49 років. Співдоповідач, а це представник ТОВ «ЛАНЧИНЕНРГОБУД» наголосив, що термін оренди землі повинен бути не менше 49 років і зазначив щоби в договорі вказали наступне: розпочати сплату за оренду землі після встановлення сонячних батарей, а це може бути через рік (якщо не більше).
За словами депутата-свободівки Надії Іваночко дане питання не було обговорене на засіданні профільної комісії і відповідно не було обговорене депутатами.
Депутат від фракції ВО «Свобода» Марія Яворська висловила думку, що керівництво ОТГ не вправі розпоряджатися землею молоді та дітей. Націоналістка відзначила, що депутати-свободівці не проти інвесторів і розвитку громади, але проти того, що керівництво ухиляється від законної процедури прийняття рішення, тобто без розгляду профільної комісії та безпосередньо без погодження жителів ОТГ. «Свобода» завжди буде стояти на захисті інтересів людей наголосила Марія Яворська.
Цікавим фактом є те, що попередньо на ті ж сонячні батареї цей же орендатор вже отримав 8 га землі, на яких  обіцяв розпочати роботи майже одразу,  проте пройшло вже 4 місяці, а робіт не розпочато. Після тривалої дискусії проект рішення все ж поставили на голосування.
З 18 присутніх 6 (включно з головою ОТГ) проголосувало «за» підтримку передачі в оренду земельної ділянки терміном на 49 років. Позицію свободівців підтримали депутати фракції ВО «Батьківщина» Любов Кухарчук та Микола Янко, а також три депутати політ сил «БПП» та «Народний Фронт» Роман Балабан, Василь Мельничук  та Ігор Білоус. Другу пропозицію щодо передачі в оренду  терміном на 30 років підтримали 9 депутатів і зокрема голова ОТГ. Однак завдяки націоналістам земля не відійшла у «вічне орендування» і свободівці наполягатимуть на своєму.
Варто зазначити що за словами голови Ланчинської селищно ради ОТГ в селищі Ланчин пустує 42 га землі, хоча жоден боєць московсько-української війни, а їх тут близько 20, не отримав свою законом передбачену земельну ділянку.
Чи матиме дане питання реванш вже на наступній черговій сесії Ланчинської селищної ради ОТГ час покаже, а поки є СВОБОДА – буде Україна, - інформує прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода».                                                       

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

Червень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4