Українська правда

ДСЮШ

Михайло Ерстенюк : Прагну завжди рухатись уперед і не зупинятись на досягнутому

Багатогранна особистість, яка має власні позиції й погляди та намагається жити відповідно до них,  – Михайло Васильович Ерстенюк, депутат Івано-Франківської обласної ради, громадський діяч. При цьому він є одним із десяти феноменів світу у галузі психології і паранормальних явищ.

За роки наполегливої праці зарекомендував себе як цілитель та знавець людської психології. В один час працював за кордоном, зокрема в Канаді. Там сеанси за його участі збирали повні зали. Редакції нашої газети Михайло Васильович розповів про все детальніше.

 Михайле Васильовичу, розкажіть де Ви народилися, як минало дитинство?

Народився я в селищі Делятин в присілку Погрибничі 10 липня 1961 року. Так склались життєві обставини, що виховувався я у бабусі. Було нас у в сім’ї восьмеро дітей. Бабуся виховувала нас, часи були не легкі. Навчався в Делятинській середній школі і не сподівався, що після нелегкого дитинства, життя мене заведе в різні країни і дасть можливість знайти своє призвання та  місце в суспільстві.

– Ким мріяли стати в дитинстві?

Я завжди прагнув бути лідером. Починав зі спорту. Я кандидат у майстри спорту. Ще будучи школярем, я в школі створив гурток вільної боротьби. У нас була команда, ми тренувались, Їздили у Надвірну на змагання і завойовували призові місця. З раннього дитинства мене цікавила філософія і (natura)природа світу, зокрема людини. Все мене цікавила людська психологія, причини поступків і поведінки людей. Тоді , я вперше почав досліджувати можливості людського тіла і психіки.

– Де навчалися? Хто за фахом?

Після завершення навчання у Делятинській середній школі,  я вступив в училище залізничного транспорту у місті Чернівці. Вступив я туди не за покликанням душі, а швидше з побутово-матеріальних причин. Я вам розповідав, що виховувався я у бабусі без батьків і без матеріального достатку. Вступивши на навчання в Чернівці, отримав стипендію, умови для приживання, розширилось коло спілкування , а з цим і осягнення розуміння людської природи, психології, феномени людини. Закінчив я училище  екстерном і отримав спеціальність помічник машиніста  тепловозів і паровозів. Але зрозумів, що ця професія не для мене і доля мене завела до Львова, де я почав працювати у Львівській філармонії. Маючи навики, які я осягнув в юному віці, тренуючи  своє тіло до гнучкості та досліджуючи людську природу, такі здібності привернули увагу людей і я почав демонструвати можливості фізичної природи людини. В мене виникло велике бажання працювати в цьому напрямку, осягаючи нові таємниці людської природи. В той час при Московському  державному інституті фізкультури відкрився новий факультет , який готував  викладачів оздоровчо-масової роботи.  В 1990 році  вступив в цей вуз на заочне відділення,  там навчався і достроково  – екстерном склав усі іспити та отримав  диплом викладача-організатора оздоровчо-масової роботи.

– Розкажіть про свою трудову діяльність (кар’єру).

Після завершення навчання брав участь у наукових дослідах , конференціях в Україні та в країнах ближнього зарубіжжя, вся ця наукова діяльність стосувалася вивчення людських можливостей. Далі в цьому напрямку працював в Польщі, Італії, Німеччині, Словенії. З 1998 року працював у Канаді і США там отримав визнання, позитивну оцінку своєї діяльності і в 2004 році був запрошений Канадським урядом  для роботи з алкоголічно і наркотично залежною молоддю. Суть моєї роботи полягала в тому, щоб показати смисл життя не у згубних звичках, а в здоровому сенсі організації життєдіяльності людини. 

– Хто для Вас є прикладом у житті?
Прикладом для мене завжди були сильні та успішні люди. Ті, які не боялись життєвих випробувань та доводили свою правоту. В нашому карпатському краї це – Олекса Довбуш.

– Розкажіть про Вашу сім’ю.

   Моя дружина має ім’я Любов,  родом із села Заріччя. Познайомився я з нею 1978 році на випускному і з того часу дотепер ми разом. В мене троє дітей Віталя, Михайло та Оксана. У нас троє онуків Яна, Ілона, Софія.  Вони займаютьсямузикою, грою на скрипці. Дружина працює і живе тут. Займається  підприємницькою діяльністю. Є власником салону оптики у Надвірній.

– Де за кордоном бували? Чи вивчали досвід  інших країн? Що вразило?

Після закінчення інституту,  я переїхав працювати в Польщу за своєю спеціальністю. Далі працював в Італії та інших європейських країнах і у 2004 був запрошений на роботу в Канаду, також працював  в США.  Канадський уряд мені запропонував житло і залишитись у їхній країні, і я у якийсь момент перевіз дружину, дітей, але ностальгія за Батьківщиною , за рідними Карпатами, за нашими людьми не давала мені спокою і я повернувся додому. Ніякі гроші чи інші матеріальні блага не змогли мені замінити мені рідний край. Щодо вашого запитання, що мене там вразило,   – то працюючи в їх середовищі серед верхів і низів суспільства , спілкуючись з нашими емігрантами, мене вразила організація їх життя : починаючи від політичних аспектів і завершуючи побутовими, а забезпечує їм високий рівень життя та стабільний розвиток  –  демократія, повага до закону, рівні можливості та конкурентно-спроможне середовище. Все те,  чого нам всі роки незалежності не вистачало та до чого ми тепер крок за кроком йдемо.  Ми зобов’язані втілити в життя ідеали «Революції гідності», як би це важко не було. Одним з важливих кроків, який дасть поштовх до розвитку і добробуту наших громад,  є успішне завершення реформи децентралізації влади. Саме передача повноважень від органів центральної влади дасть місцевим громадам повноцінно здійснювати фінансово-господарську діяльність всередині новостворених ОТГ. На сьогоднішній день ми ідемо до тих реформ, які дадуть нам змогу жити як весь цивілізований світ.

 – Чи є у Вас хобі? Яке?

Моїм  хобі , захопленням є вивчення природи. Я завжди задумувався, чому природа створена саме так. Чому одне дерево тонше,  друге товстіше. Чому одна людина слабша, а друга сильніша. Я постійно намагаюсь зрозуміти закони природи, щоб зрозуміти місце людини. Відколи себе пам’ятаю, то завжди був там, де йшло якесь вивчення людських можливостей. Був у багатьох лабораторіях, на різних експериментах. Приймаю участь у конференціях, які пов’язані з вивченням можливостей нашого тіла, мозку, душі. Мене це все дуже цікавить.  Ще я люблю спорт, раніше ним займався більш системно. Час вносить корективи і змінює пріоритети, зараз більше цікавить вивчення та дослідження людської природи.

– Де та як любите відпочивати?

Я побував у багатьох країнах світу. Бачив різні моря, океани, гори. Але скажу вам відверто, що кращого відпочинку, як у наших Карпатах для мене немає. Для мене відпочинок  це ліс, гори, ріка. Люблю піти за грибами в ліс. Ви знаєте, яка радість і скільки позитих вражень отримуєш,  коли знаходиш гриба. Такі відчуття  я можу отримати тільки в нас, на рідній землі в Карпатах. В наш гуцульський край я закоханий ще здитинства. Повірте, що ніде в світі немає нічого подібного до наших цілющих, казково багатих і неймовірно красивих Карпат. Ці землі – чарівні. Не лише зовнішньо. Вони наділені якоюсь незбагненною магією, якої не зустрінете ні в одному куточку планети. Вона виблискує в гірських джерелах, дзвенить крапельками роси на травах полонини, переливається коломийкою на гуцульських  весіллях та лунає трембітним тембром з гір. Магія Карпат — просто у тутешньому повітрі. Тільки-но вдихнеш її — і більше ніколи не забудеш цього дивовижного відчуття: ти — у самій колисці природи.

–  Що для  Вас є  успіхом і досягненням у житті ?

Процес, коли ставиш собі мету і досягаєш її. Досягнув її , ставиш собі наступне завдання і досягаєш. Така людська природа. Люди повинні  прагнути ставати досконалішими  і для цього люди ставлять собі мету, досягнувши її нагромаджують певний досвід  та розуміння і знову ставлять перед собою нове завдання, щоб його реалізувати. В цьому процесі закладена суть людської природи.

-         У 2015 Ви були обрані депутатом Івано-Франківської  обласної ради. Що саме спонукало Вас зробити такий вибір і дати згоду балотуватись у депутати обласної  ради ?

-         Ніколи не думав, що буду мати якесь відношення до політики. Адже ніколи не належив  до жодної політичної партії і на сьогоднішній день не є членом будь-якої політичної сили. Але все змінила «Революція гідності». Коли розпочались протести у Києві у 2013 , я перебував в Австрії. Тоді я прийняв для себе рішення, що я не можу бути осторонь таких подій, адже вирішується доля моєї країни. Я відразу повернувся і почав допомагати всім патріотичним силам. В той час були дуже тривожні моменти. Я, знаючи психологію людини, все старався дати пораду, щоб необдумана дія не призвела до трагедії, а тим більше до пролиття крові. В час,  коли розпочалася війна на Сході України, я захищав у першу чергу цінність людського життя. І коли повертались з 5-го батальйону «Прикарпаття» і багато осуду лунало в їх сторону, я їх заспокоював і робив все, щоб довести владі, що вони ніякі не дезертири,  бо в таких умовах  це було єдино правильне рішення,  – зберегти людські життя, бо це найбільша цінність дана Богом і ніхто не має права на неї посягати. В контексті тих подій почалась зміна влади – вибори. Я зрозумів, що прийшов час прикластись до змін у державі і через висловлену підтримку виборців сіл Заріччя, Білих Ослав, Чорних Ослав, Чорного Потоку  я отримав мандат  депутата Івано-Франківської обласної ради .

-         Розкажіть про свою депутатську діяльність. Про здобутки та плани.

В Івано-Франківській обласній раді  я працюю секретарем постійної депутатської комісії   з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, атикорупційної політики, люстрації та очищення влади. Аледепутатська діяльність це в першу чергу реалізовувати потреби людей в межах можливостей обласної ради. Доводиться вирішувати багато питань побутового характеру, як для окремих людей так і для інституцій громадянського суспільства. Все виникає потреба долучитись до запитів громад і максимально сприяти у їх вирішенні. Багато вдалося допомогти релігійним конфесіям. За останній час я брав активну участь щодо виділення коштів для будівництва школи в селі Чорний Потік та для ремонту дороги в селі Заріччя. В минулому році  вдалося врегулювати конфлікт громадських активістів в місті Яремче, які вдалися до акції перешкоджання проведенню ремонтних робіт по вулиці Петраша в місті Яремче. Зрештою вулицю було відремонтовано,  але скільки було докладено зусиль, щоб переконати політично заангажованих активістів в їх хибній позиції. Ви бачите, що по всій нашій області споруджуються нові автошляхи. Для мене сьогодні є питанням честі відремонтувати дорогу на Яблунів, яка проходить через Заріччя,  Білі Ослави, Чорні Ослави. В цьому році ми розпочнемо роботи з відновлення цієї дороги, а у 2018 завершимо укладку асфальту до села Яблунів Косівського району. Також в планах є ремонт дороги на Чорний Потік. Так багато людей  скептично до цього ставиться, оскільки багато разів чули різного роду обіцянки. Але також скептичні настрої були і в яремчанців щодо ремонту дороги по вулиці Петраша, але вона сьогодні є. Більше того спорудили чудову автомагістраль, яка сполучає Надвірну, Делятин, Яремче із Закарпатською областю. Все ж таки зробили дорогу в Заріччю. Треба просто працювати,  інколи долаючи штучні перешкоди створені людьми, метою яких є задоволення своїх особистих дрібних меркантильних інтересів та політичних амбіцій.

Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук запросив Вас  стати його радником. Які питання Ви куруєте про голові ОДА ?

 Моя робота при голові Івано-Франківської ОДА  в основному полягає у сприянні щодо вирішення непорозумінь,  коли вони виникають між владою і народом. В таких ситуаціях  я стараюсь зробити все, щоб було справедливо. Моя роль, як людини , яка все життя  вивчає  людську психологію, в таких ситуаціях зводиться до знаходження розуміння влади і народу. Це фактично робота комунікатора між владою і людьми.

 – Яка Ваша найзаповітніша мрія?

Мрії бувають різні і їх багато. Але на даний час найзаповітнішою є довести до завершення реформу децентралізації, щоб утворилися сильні і самодостатні об’єднані громади. Оскільки я народився у Делятині, а обраний депутатом до Івано-Франківської обласної ради від сіл Заріччя, Білі Ослави, Чорні Ослави, Чорний Потік,  то хочу, щоб відбулось об’єднання цієї громади в сильну і самодостатню ОТГ. Хочу, щоб майбутня Делятинська ОТГ взяла на себе повноваження від Києва, області, району і виконала їх. Щоб в наших селах забутих владою з’явилися дороги та інші блага цивілізації. Це дуже важка ноша, але це перспектива європейського розвитку. Через таку реформу пройшли наші сусіди з Європи і ми бачимо, що вони випереджують нас у розвитку.

– У Вас є життєве кредо?

– Прагну завжди рухатись уперед і не зупинятись на досягнутому. Прагну зробити якомога більше корисного та позитивного для людей.

Дякую за цікаве та ґрунтовне інтерв’ю.

Спілкувався Всеволод Кисілевський,

член Львівської обласної організації НСЖУ

газета "Життя Прикарпаття"

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка

Червень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4