Виставка картин Галини Винник 2021

Українська правда

Фінансування програми соц-економ та культурного розвитку здійснюється в мірі залишку коштів

На високій хвилі дискусії проходила 16 сесія Надвірнянської районної ради 23 листопада цього року, особливо під час розгляду питань про звіт районної державної адміністрації про виконання районного бюджету за 9 місяців 2017 року та про внесення змін до рішення районної ради від 05.01.2017 № 282 10/2017 "Про районний бюджет на 2017 рік", доповідачем яких виступив начальник управління фінансів районної державної адміністрації Михайло Обідняк.
Голова районної ради Іван Гурмак поцікавився, в якій мірі здійснюється фінансування програми соціально-економічного та культурного розвитку району та чи проведено співфінансування об'єктів зі сторони районної ради, а також чи надійшли відповідним установам передбачені в районному бюджеті на 2017 рік кошти чи матеріальні цінності придбані з районного бюджету.
За словами головного фінансиста району перш за все кошти, які надходять до бюджету йдуть на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ та енергоносіїв. Тому станом на сьогоднішній день по оплаті енергоносіїв заборгованості не має. Фінансування програми соціально-економічного та культурного розвитку району здійснюється в мірі залишку коштів, якщо взяти до уваги то станом на 23 листопада в районному бюджеті залишок коштів складав трохи більше 22 тисяч гривень.
Цікавим фактом є те, що існує велика фінансова заборгованість по виконаних роботах згідно районних цільових програм і насамперед програми соціально-економічного та культурного розвитку району. Таким чином депутати районної ради перейшли до жвавого обговорення наступних питань порядку денного, а саме заслухали заступника голови райдержадміністрації Богдана Зеленчука щодо внесення змін до рішення районної ради від 16.03.2017 № 335-11/2017 "Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку району на 2017 рік" та інформацію районної державної адміністрації про хід виконання районних цільових програм, затверджених районною радою. За словами профільного заступника голови РДА дані програми виконані більш як на 50%, але чи справді все так, виникли певні сумніви.
Як зазначив Іван Гурмак стався незрозумілий прецедент з придбанням твердопаливного котла для Переріслянського Будинку культури, передбаченого в цій же програмі за 2016 рік і згідно звіту РДА таки придбаного в 2016 році. Головуючий звернув увагу, що сам твердопаливний котел буквально три дні тому потрапив по місцю призначення, хоча вже рік, як мав виконувати свою функцію тобто подачу тепла. Також голова районної ради задав низку питань щодо виділених коштів в сумі 50 тис. гривень з районного бюджету в ДНЗ «Вогник», які і досі нереалізовані. Варто зазначити, що дошкільний заклад потребує дитячих матрациків на суму 6 тис. гривень і трьох бойлерів на суму 21 тис. гривень адже, попередні вийшли з ладу і відсутність гарячої води є великою проблемою. Натомість виконавча влада спрямувала кошти на будівництво нової лінії системи опалення, при чому роботи розпочалися вже в опалювальний період і на даний час подача тепла здійснюється за рахунок старих тепломереж.
Очільник Надвірнянщини Іван Гурмак, підсумовуючи, наголосив, що для депутатського корпусу виконання даних програм є вкрай важливим, бо це добробут мешканців, інтереси яких представляє кожен районний обранець. Виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ - це прямий обов’язок держави, а не місцевих бюджетів, які повинні нехтувати коштами, що безпосередньо спрямовуються на розвиток району.
Після тривалого обговорення, внісши зміни та доповнення, депутати районної ради все ж підтримали вищевказані рішення.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка