Українська правда

Іваночко: цьогорічна Яворина є особливою, бо сьогодні всі українські націоналісти єдині (фото)

15 – 16 липня в урочищі Розтока поблизу села Липа Долинського району, щоб  вшанувати пам’ять героїв старшинської школи УПА “Олені” та провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника (Роберта) з’їхалися звідусіль українці, насамперед українські націоналісти.
Згідно історичних даних у жовтні 1944 року старшинська школа УПА «Олені» розташувалася поблизу гори Яворина. Та незадовго в нерівному бою тут загинув весь штаб старшинської школи разом із охороною. Неподалік від місця трагедії дещо пізніше, 31 жовтня 1946 р., загинув крайовий провідник Організації Українських Націоналістів (ОУН) Ярослав Мельник «Роберт».
У 1983 році група патріотів відшукала цвинтар, а в 1991 році там збудували капличку та відновили хрести. Місцеві жителі називають це місце цвинтарем Поля.
Участь у патріотичному фестивалі «Яворина 2017» взяли свободівці зі всієї України, керівництво ВО "Свобода" на чолі з лідером націоналістів Олегом Тягнибоком. Організтором дійства виступила Івано-Франківська обласна організація ВО"Свобода" під керівництвом голови Михайла Королика. В організації брала активну участь Надвірнянська РО ВО «Свобода», так як комендантом табору був депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко.


"Кожного року ми приїжджаємо сюди, щоб почерпати велич, звитяжний дух з святої української землі. Тут кожен метр землі, кожна смерека окроплена кров'ю наших героїв ‒ вояків Української повстанської армії, які тут боронили свою землю від окупантів і зайд, які завжди мали бажання принизити Україну і перетворити українців в рабів та кріпаків. Ми приїжджаємо тому, що тут панує дух української звитяги та перемоги, дух бажання жити на своїй землі та будувати свою батьківщину", - зауважив голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок.
Очільник свободівців зазначив, що чимало української молоді, яка сьогодні воює на фронті московсько-української війни, та ті, хто загинув, свого часу приїжджали на "Яворину".
Оваціями учасники фестивалю відзначили звернення депутата Івано-Франківської обласної ради, голови Надвірнянської РО ВО "Свобода" Михайла Іваночка, який наголосив:
"Цьогорічна Яворина є особливою, бо сьогодні всі українські націоналісти ЄДИНІ! Саме в єдності здобувається перемога над будь-яким ворогом. На цій святій, сповненій національною звитягою українській землі, ми вшановуємо пам’ять не лише українських повстанців, а й низько схиляємо голови перед чином Героїв Небесної сотні, Героїв московсько-української війни.
Націоналісти з давніх віків є рушійною силою боротьби української нації за право бути господарями на СВОїй БОгом ДАній землі і я вірю, що не тільки Московська орда буде розбита рукою українських націоналістів, але й будуть покарані всі ті, хто посягає на свободу та незалежність Української держави.
Кожний з нас повинен спрямувати всі свої сили на розбудову України і якщо не схаменеться владна верхівка і продовжуватиме й далі антинародне гноблення то націоналісти завжди готові стати на захист української нації і навести порядок з жидами "що правлять нами".
Тільки українська влада працюватиме заради інтересів українського народу, а не набиватиме грішми власні кишені, зароблені кров'ю і потом простих українців!
Слава українській нації! Слава Україні!"
У рамках "Яворини" відбулось традиційне сходження до криївки "Грома", змагання з волейболу, шахів, перетягування канату, стрільби, а також богатирські ігри за участи відомого стронгмена, богатиря Назара Павліва. Апогеєм заходу ж стало віче, приурочене вшануванню пам'яті легендарного Ярослава Мельника, а також запалення полонинської ватри з нагоди офіційного відкриття фестивалю патріотичної пісні.
Всі охочі мали можливість повправлятися у військовій майстерності. Все дійство відбувалося під пильним і добрим оком ветерана московсько-української війни голови ГО "Надвірнянське районне об'єднання воїнів АТО" свободівця Олега Туєшина. Азами військової науки ділилися з учасниками бійці "Легіону Свободи" Василь Білоус, Василь Голіней та Андрій Іроденко.
Можна було побачити також виставку військової зброї, амуніції, використаних боєприпасів та бойових стягів, яку організували бійці-свободівці з Надвірнянщини.
Ні дощ, ні мряка не стали на заваді проведенню волейбольного турніру на патріотичному фестивалі "Яворина 2017". За надвірнянську свободу змагався з побратимами Руслан Кошулинський, а нагородження переможців провів очільник націоналістів Олег Тягнибок та міський голова міста Івано-Франківськ Руслан Марцінків. Під час урочистостей міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків разом з очільником ВО «Свобода» Олегом Тягнибоком вручили медалі медикам команди швидкого реагування «Вітерець», які рятують бійців на східному фронті. Нагороди отримали -  Любов Осипенко, Вадим Шевченко та Тетяна Басак. Також медаль «За честь і звитягу» вручили учаснику бойових дій надвірнянському свободівцю Олегу Туєшину.
На завершення фестивалю Надвірнянська спілка учасників АТО нагородила 16 волонтерів та ветеранів московсько-української війни. Відзники отримали й надвірнянські свободівці, зокрема голова БФ «Свобода Гідність Перемога» Зеновія Дробаха, голова косовської волонтерської організації ГО 2Косівський майдан» Ганна Рибчук, бійці московсько-української війни  Василь Голіней, Ігор Голіней, Андрій Іроденко, Василь Білоус, Віктор Герба, військовий лікар Леонід Білоус, священнослужителі капелан Василь Довганюк, о. Володимир Чорноокий та о. Іван Гедзик, -інформує прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода».

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка

Червень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4