Українська правда

Надвірнянці святкують Хрещення Господнє (фото)

19 січня українці святкують Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Воно збігається зі святом Богоявлення.

Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя в річці Йордані. Коли Спаситель вийшов на берег – з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва свята — Богоявлення. Християни вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.

З нагоди цих свят в храмах Надвірної  відбулися святкові Богослужіння. По завершенні служби, віряни вирушили ходою до річки Бистриці Надвірнянської, де  пройшов чин освячення води.

«Нехай Йорданські свята об’єднують всіх нас у відповідальності, повазі, підтримці і християнській любові» – у своїй проповіді зазначив отець-декан Надвірнянський УГКЦ Андрій Бакота.

Загальновідомо, що свято Водохреща традиційно пов’язане з купанням в різних водоймах. Незважаючи на морозну погоду, багато українців вважають за необхідне в цей день зануритися в ополонку, щоб забезпечити собі міцне здоров’я на весь рік. Отці рясно окропили святою водою всіх вірян, а найсміливіших благословили на водохресне купання.

 «Хрещення Господнє і Богоявлення завжди було для нас джерелом  світлої радості, очищенням душі, зміцненням віри в перемогу добра і сподівань на краще. Свята Йорданська вода – цілюща. Тож хай усі жителі Надвірнянщини будуть здорові, успішні та міцні духом і тілом» – побажав краянам Зіновій Андрійович.

 Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка