Українська правда

ДСЮШ

В Надвірній відкрили меморіальну дошку видатному бандуристу та патріоту Володимиру Луціву (фото)

В неділю,18 жовтня, відбулось відкриття меморіальної дошки видатному співаку-бандуристу зі світовим ім’ям, громадському діячу з багатим культурно-просвітницьким надбанням, уродженцю і Почесному громадянину міста Надвірна – Володимиру Луціву, встановленої на фасаді Музею історії Надвірнянщини.

Внесок Володимира Луціва у розвиток культури і мистецтва не тільки нашого міста і краю, а й цілої України важко переоцінити. Виступи у багатьох країнах світу, два великих концерти та спільні хори для Архієрейської Служби Божої у Соборі св.Петра у Римі, з нагоди 1000-ліття Хрещення України. Відзначений Державними нагородами – Орденами «За заслуги» ІІІ та ІІ ступенів.

Володимир Луців ніколи не забував своїх Карпат, земляків і повсякчас гордився, що він – Українець. У своїх піснях пан Володимир завжди старався доносити до людських сердець пісні про життя в Україні, любов до матері.
Кожного року Володимир Луців не лише відвідував Україну, а й активно займався громадською, культурно-просвітницькою роботою, поповнював фонди Музею історії Надвірнянщини новими експонатами, літературою тощо. Також щиро вболівав за суспільно-політичну ситуацію в Україні і старався зробити все залежне від себе для розбудови і процвітання Української держави. Віддати шану пам’яті видатному співаку-бандуристу прийшли представники влади, зокрема народний депутат України Зіновій Андрійович, голова районної ради Іван Гурмак, заступник міського голови Василь Василенко, духовенство, родина, друзі, знайомі, громадськість міста та району.  Декан Надвірнянського Деканату УГКЦ отець Андрій Бакота провів панахиду та освятив меморіальну дошку.

Розповіла про багатий життєвий шлях маестро в.о. директора Музею історії Надвірнянщини Уляна Бошко, також своїми спогадами про Володимира Луціва поділилась голова культурно-мистецького Фонду ім.Володимира Луціва Ольга Максимюк.

“Я — українець! Я нестиму людям українську культуру, щоб Україна була знана в усьому світі”, — життєве кредо маестро Володимира Луціва, який жив Україною до останнього подиху…

Світлий, добрий спомин про великого митця Володимира Луціва завжди житиме в серцях усіх, хто його знав, любив та поважав. Вічна пам’ять!

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

Червень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4