В Надвірнянському коледжі відкрили кабінет історії адвокатури (відео+фото)

Минулого тижня за підтримки ради адвокатів Івано-Франківської області на базі юридичного відділення Надвірнянського коледжу Національного транспортного університету відбулося відкриття кабінету історії адвокатури імені адвоката Миколи Лагодинського.
На відкриття кабінету адвоката завітали: керівник науково-методичного Центру досліджень адвокатури і права Національної асоціації адвокатів Ірина Василик, представник ради адвокатів Івано-Франківської області Богдан Винник, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, місцеві юристи, представники духовенства та влади.
Відкриття Урочистої академії розпочалося із посвяти іменної таблиці Миколи Лагодинського, ім'ям якого назвали лекційну залу юридичного відділення. Посвяту здійснив настоятель УГКЦ отець Богдан Михайлина.
Із знаменною подією присутніх вітали директор Надвірнянського коледжу НТУ Ростислав Нагорний та керівник науково-методичного Центру досліджень адвокатури і права Національної асоціації адвокатів Ірина Василик.
З привітальним словом виступив голова районної ради Іван Гурмак:
"Історія і світ пам'ятає тих, хто бореться та відстоює справедливість, інтереси нації та держави. Микола Лагодинський був тим адвокатом, для якого права і свободи громадян були провідними у його діяльності. Він був активним політичним діячем і зіграв значну роль у становленні Української держави. Ми пам'ятаємо своїх героїв та борців за державність і сьогоднішня Урочиста академія присвячена Миколі Лагодинському ще раз це доводить. Дякую організаторам даного заходу і бажаю студентам досягати висот у вивченні юриспрунденції і права. Слава Україні! Героям слава!"
Представник ради адвокатів Івано-Франківської області, адвокат Богдан Винник зазначив:  "Відкриття кабінету історії адвокатури імені адвоката Миколи Лагодинського на базі юридичного відділення надвірнянського коледжу є свідченням того, що адвокатура України сьогодні активно розвивається. І таке увіковічнення пам‘яті про місцевого правознавця слугує цьому підтвердженням. Інститут адвокатури - це невід‘ємний додаток, невід‘ємний атрибут демократичного суспільства, адже саме адвокат стоїть на захисті інтересів та прав, свобод громадян, а також на захисті господарюючих суб'єктів. Сьогодні з впевненістю можна сказати, що адвокатура України поступово набирає формату та змісту адвокатури розвинутих країн світу".
"Загальновідомий вислів українського поета Максима Рильського гласить: хто не знає свого минулого - той не вартий свого майбутнього. Я переконаний, що надвірнянська кузня юристів в особі юридичного відділення надвірнянського коледжу, відкриваючи цей кабінет адвоката, підтверджує що вона варта та гідна свого майбутнього", - сказав адвокат Богдан Винник.
Також адвокат запевнив, що рада адвокатів Івано-Франківської області надаватиме активну допомогу у здійсненні аналогічних заходів та роботі юридичного відділення навчального закладу.  
Селищний голова смт. Делятин Петро Якимець зачитав лист онуки Миколи Лагодинського Оксани, яка проживає в Чикаго США. Оксана Лагодинська подякувала за вшанування пам'яті її дідуся і за те, що праця адвоката не є даремною.
Святковий концерт подарували студенти коледжу. Звучали музичні композиції у виконанні Аліни Цюпило, майстерною грою на скрипці порадував аматорський колектив студентів-скрипалів.
Після урочистої частини, присутні мали змогу ознайомитися з життям та діяльністю Миколи Лагодинського, заслухавши доповіді істориків та студентів юридичного відділення.

 Фото: викладач коледжу Віктор Борко

Автомагазин 08

Останні коментарі

Дзюдо
травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5