Українська правда

Фіскали району з Краснянською сільрадою обговорили перспективи наповнення бюджету громади

Виявлення додаткових ресурсів наповнення місцевих бюджетів, вжиття заходів щодо детінізації відносин у сфері зайнятості населення, забезпечення погашення заборгованості з податку на нерухоме майно і земельного податку – основні питання робочої зустрічі, яка відбулась за участю начальника Надвірнянського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області Василя Гнатюка та в.о.голови Краснянської сільської ради Світлани  Боднар.
За словами Василя Гнатюка, основним бюджетоутворюючим податком громад є податок на доходи фізичних осіб. Тому спільна робота податківців та органів місцевого самоврядування щодо легалізації праці повинна бути пріоритетною в питанні наповнення місцевих скарбниць.
Також посадовець зазначив, що додатковим ресурсом надходжень до місцевого бюджету є погашення громадянами боргу із земельного податку та податку на нерухоме майно. В зв’язку з цим порекомендував в.о. керівника Краснянської сільської ради активізувати роз’яснювальну роботу серед громадян - боржників щодо усвідомлення ними важливості вчасної сплати податкових зобов’язань.
Учасники зустрічі окрему увагу присвятили проблемним питанням сільської ради, зокрема, використанню деякими суб'єктами господарювання неоформлених земельних ділянок або їх використання не за цільовим призначенням, що призводить до втрат місцевого бюджету.
На завершення зустрічі Василь Гнатюк нагадав, що з 1 січня 2019 року стартувала кампанія декларування майнового стану і доходів, отриманих громадянами у 2018 році. Декларацію слід подати до органів державної фіскальної служби за новою формою за місцем реєстрації до 1 травня 2019 року у разі отримання у 2018 році доходів не від податкових агентів.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка