Українська правда

Начальник Надвірнянської ДПІ розповів про зміни в реєстрації РРО та КОРО

Про новації в реєстрації реєстраторів розрахункових операцій проінформував під час спілкування з представниками районних ЗМІ начальник Надвірнянської ДПІ Надвірнянського управління ГУ ДФС у Івано-Франківській області Богдан Нагорняк.
За його словами, з 01.10.2018 суб’єкти господарювання можуть відмовитися від використання книги обліку розрахункових операцій на реєстратор розрахункових операцій у разі виходу з ладу РРО або відключення електроенергії. При цьому, такий суб’єкт господарювання не може проводити розрахункові операції до моменту підключення резервного РРО або включення електроенергії. Рішення про це затверджується власними розпорядчими документами суб'єкта господарювання. У такому випадку суб’єкт господарювання має право не реєструвати і не зберігати КОРО та розрахункові книжки, а ті хто вже зареєстрував - скасувати реєстрацію КОРО та припинити її застосування.
Як зазначив посадовець, станом на 01.11.2018р. на обліку в Надвірнянській ДПІ перебуває 960 реєстраторів розрахункових операцій, з них 449 працюють у Надвірнянському районі, а 511 – на Яремчанщині. Цього року в Центрі обслуговування платників Надвірнянської ДПІ суб’єкти господарювання зареєстрували 313 реєстраторів розрахункових операцій, зокрема на Надвірнянщині зареєстровано 200 касових апаратів та на території м.Яремче - 113.
Богдан Нагорняк також нагадав, що Державною фіскальною службою розпочато реалізацію пілотного проекту щодо застосування інноваційної електронної системи e-Receipt (електронний чек) для реєстрації розрахункових операцій.
«Бізнес очікують зміни щодо РРО, які дозволять спростити та здешевити процес, а також покращити умови ведення господарської діяльності. Йдеться про запровадження альтернативи касовим апаратам: замість традиційних РРО представники бізнес - спільноти зможуть використати мобільні телефони, планшети, ноутбуки та інші засоби комунікації», - зазначив посадовець.
В свою чергу, завдяки електронному сервісу «Пошук фіскального чека» платники мають змогу оперативно отримати інформацію про здійснені розрахункові операції у будь-якій торгівельній точці будь-якого населеного пункту країни. Споживачі  можуть направляти до ДФС письмові звернення у разі відсутності або невідповідності реквізитів чеків на сервері ДФС наявному розрахунковому документу. Крім того, якщо розрахунковий документ викликав сумнів, покупці можуть надіслати електронний лист із прикріпленою фотокопією чека на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Причини невідповідності даних чеків будуть з'ясовані при контрольно-перевірочних заходах.
Богдан Нагорняк також акцентував увагу на необхідності дотримання роботодавцями законодавства про працю, недопущенні виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Дзюдо

Фіртка