Українська правда

Василь Гнатюк: до бюджетів усіх рівнів надійшло більш як 518 мільйонів гривень

В Надвірнянській ОДПІ відбулась прес-конференція начальника ОДПІ Василя Гнатюка за участю місцевих засобів масової інформації. Основною темою зустрічі стали результати роботи інспекції за 2016 рік та зміни до податкового законодавства.

Як зазначив керівник ОДПІ, за 2016 рік суб’єкти господарювання Надвірнянщини перерахували до бюджетів усіх рівнів більш як 518 млн.грн. податків та зборів. При цьому Державний бюджет отримав 352,7 млн.грн. До місцевих бюджетів мобілізовано165,9 млн.грн., що на 50 млн.грн. більше минулорічного.
Василь Гнатюк повідомив, що з нового року бізнес отримав суттєві законодавчі зміни. Зокрема, змінено ставки оподаткування, переглянуті положення Податкового кодексу, у яких міститься прив'язка до розміру мінімальної заробітної плати, у зв'язку з підвищенням останнього, удосконалено деякі положення щодо адміністрування податку на додану вартість, рентної плати, посилено відповідальність роботодавців за порушення трудового законодавства.
Крім цього, очільник Надвірнянської ОДПІ звернув увагу, що з 2017 року на законодавчому рівні закріплюється функціонування електронного кабінету платника податків. Передбачено, що з нового року спілкування між платниками податків та фіскальними органами має бути переведене у електронний формат, який включає в себе звітування, листування, надання заяв, отримання довідок, проведення звірок зі сплати податків та зборів, робота з Єдиним реєстром податкових накладних та Єдиним реєстром акцизних накладних, інформування платників податків, отримання повідомлень про проведення перевірок, актів перевірок, податкових повідомлень-рішень, подання та отримання митних документів. Очікується, що функціонування електронного кабінету дозволить зменшити корупційні впливи, полегшити та прискорити документообіг.
На завершення заходу Василь Гнатюк нагадав, що з 1 січня 2017 року розпочато кампанію декларування доходів громадян, отриманих у 2016 році та запросив громадян, які впродовж минулого року отримували прибуток, з якого при його нарахуванні чи виплаті податок не утримувався, завітати до Центру обслуговування платників та подати декларацію про майновий стан і доходи.
Також, висловив сподівання на подальшу конструктивну співпрацю та розуміння з платниками податків і місцевими ЗМІ.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка