Українська правда

ДСЮШ

Зіновій Андрійович: Місто порине у пітьму

Нещодавно до Надвірнянської міської ради прийшло звернення від ПАТ «Прикарпаттяобленерго» про те, що з 01.01.2017 року  відповідно до постанов НКРЕКП від 15.12.2016 №2210 та від 23.12.2016 за №2358, вартість електроенергії, яка використовується для вуличного освітлення розраховуватиметься за єдиним роздрібним тарифом, а це означає, що електроенергія для міського транспорту подорожчає на 45%, а оплата вуличного освітлення зросте на 40%. НКРЕКП, без попереднього обговорення з органами місцевого самоврядування, які є відповідальними за зовнішнє освітлення, не враховуючи економічних показників, і того, що в години мінімального навантаження на енергосистему (вночі), через надлишкову електроенергію, нічний тариф є дешевшим, без попередження, після прийняття місцевих бюджетів, зробила черговий «Новорічний подарунок», прирівнявши тариф для вуличного освітлення до ринкового, тобто до оптово-роздрібного тарифу, який використовуються для промислових підприємств, бюджетних установ та інших споживачів.
В зв’язку з цим міський голова Зіновій Андрійович звернувся до Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України з ініціативою обговорити дану ситуацію, яка несе за собою негативні соціальні наслідки.  03 січня в Івано-Франківську пройшли позачергові збори регіонального відділення Асоціації міст України, під час яких було розглянуто питання збільшення витрат на оплату електроенергії, в тому числі на вуличне освітлення та електричний транспорт.
На думку міського голови, до освітлення населених пунктів у нічний час потрібно й надалі застосовувати диференційований підхід, адже в січні 2017 року в порівнянні з січнем 2016 року вартість електроенергії для вуличного освітлення збільшиться фактично в 5 разів, що матиме додаткове навантаження на міський бюджет.
Станом на 2004 рік вартість електроенергії за 1 кВт складала 0,05 грн., в 2008 році – 0,52 грн. за 1 кВт. В 2015 році коефіцієнт до загального тарифу на електроенергію зріс у 2,4 рази (з 0,25 до 0,6), що призвело до зростання  видатків на вуличне освітлення у 2,5 рази. В зв’язку з цим Надвірнянська міська рада у березні 2016 року звернулась до голови Асоціації міст України Віталія Кличка, представників Івано-Франківського регіонального відділення АМУ, до народного депутата України Юрія Дерев’янка,  до всіх народних депутатів України від Прикарпаття з проханням звернутись до відповідних органів державної влади щодо скасування підвищення коефіцієнту і одночасно підвищення вартості електроенергії, яка використовується для вуличного освітлення. На сесії Надвірнянської міської ради від 01.04.2016 року було підтримане відповідне звернення Асоціації міст України щодо призупинення дії вищевказаної постанови.
Згідно постанов НКРЕКП від 15.12.2016 №2210 та від 23.12.2016 за №2358 вартість електроенергії розраховується за єдиним роздрібним тарифом і склала 2,43 грн. за 1 кВт. Враховуючи таку ситуацію, сьогодні потрібно або відключати місто в нічний час (з 00.00 до 6.00 год.), або додатково відшукати в міському бюджеті Надвірної 1 млн. 200 тис. грн. для того, щоб освітлювати місто у звичному режимі, який діяв до цього часу (з настання сутінків до ранку). Як зазначив міський голова Зіновій Андрійович, прийняття даної Постанови призведе  до відмови від вуличного освітлення міст і сіл і, як наслідок, – зростання злочинності і соціальної напруги у суспільстві. «Через непрозорість та корумпованість тарифної політики НКРЕКП не тільки Надвірна, а й інші міста і села можуть поринути в пітьму, що в свою чергу призведе до погіршення криміногенної ситуації. Адже вуличне освітлення – це, в першу чергу, безпека мешканців міста.
Враховуючи те, що Україна експортує електроенергію, прийняття такої постанови є незрозумілою і неприйнятною.  Дивує позиція НКРЕКП (голова Вовк Дмитро Володимирович), яка кулуарно, без громадського обговорення, під грифом «секретно» приймає такі постанови. Таке враження, що НКРЕКП – це немов «приватна кишенькова» структура в руках 2-3 олігархів енергоринку, яка замість того, щоб виконувати функцію державного колегіального регулятора енергетичного сектору, гальмує розвиток місцевого самоврядування, вимиваючи кошти з міських бюджетів. Адже саме ці додаткові кошти не поступають в державний бюджет, а осідають в кишенях олігархів. Тільки в межах Івано-Франківської області – це близько 30 мільйонів гривень, не говорячи вже про інші області. Крім того, ті кошти, які необхідно винайти додатково на оплату електроенергії на вуличне освітлення, могли б бути направлені на підтримку учасників АТО, покращення матеріально-технічного стану садочків, шкіл, розбудову інфраструктури міста, ремонт доріг, благоустрій населених пунктів тощо. Ця ганебна постанова просто нищить розвиток і розбудову мереж вуличного освітлення міста. А що можна говорити про сільське вуличне освітлення, де взагалі в більшості випадків його немає».
Під час зборів Івано-Франківського РВ АМУ одностайно схвалили звернення до керівництва органів центральної влади з вимогою скасувати постанови НКРЕКП щодо підвищення тарифів на електроенергію для вуличного освітлення та електричного транспорту, оскільки вважають їх такими, які гальмуватимуть розвиток місцевого самоврядування. На засідання також було запропоновано зустрітись з головою Асоціації міст України Віталієм Кличко та Володимиром Гройсманом з вимогою скасувати постанови НКРЕКП. «Хотілося б також побачити дій та реальних кроків щодо вирішення цієї ситуації від народних депутатів, особливо від Прикарпаття, адже НКРЕКП є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президентові України та підзвітним Верховній Раді України. Ми налаштовані рішуче і готові до кардинальних дій», – зазначив міський голова Зіновій Андрійович.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка