Українська правда

Платники спрямували на підтримку української армії майже 4,5 мільйони гривень військового збору

Бізнес-громада Навірнянського району підтримують обороноздатність держави суттєвими надходженнями військового збору. Так, за січень-вересень  2016 року  ними відраховано до державного бюджету 8474,9 тисяч гривень цього стратегічного  платежу. У порівнянні з відповідним періодом 2015 року надходження збільшились на 1439,7 тис.гривень.
«Загалом, цьому патріотичному податку фіскальна служба приділяє особливу увагу в плані його адміністрування та роз‘яснення законодавчих норм. З іншого боку соціально відповідальний бізнес максимально щомісяця сумлінно відраховує до бюджету нарахування з військового збору. От і виходить, що у загальному підсумку маємо додаткові надходження з цього стратегічного платежу, які дуже потрібні захисникам територіальної цілісності України», - розповідає перший заступник начальника Богдан Нагорняк.
Нагадаємо, що військовий збір запроваджений з 3 серпня 2014 року відповідно до Закону України від 31 липня 2014 р. № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів».
Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Зокрема, військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір справляється з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка