Українська правда

Місцева влада залякує підприємців Надвірної перевірками

Фінансове управління Надвірнянської міської ради оприлюднило інформацію та списки "ризикованих" господарючих суб‘єктів на території Надвірнянської ОТГ щодо яких зазначене управління буде клопотати про включення до плану-графіку фактичних перевірок податковими органами. Такою підставою на їх думку є: "Певна кількість суб‘єктів господарювання сплачують акцизний податок у вересні менше, ніж у серпні. Деякі суб‘єкти господарювання сплачують акцизний податок в мінімізованих розмірах, проте, згідно візуального моніторингу їхньої діяльності сплата акцизного податку даними суб‘єктами господарювання не відповідає обсягу реалізованої ними продуктції".


Як вдалося з‘ясувати, місцеві підприємці вражені та здивовані таким підходом органу місцевого самоврядування по відношенню до підприємництва на теренах територіальної громади. Місцевий підприємець пан Ігор каже: "Дожилися... Місцева влада фактично почала залякувати бізнес перевірками, не щоб шукати конструктувний діалог з бізнесом, влада за "цікавими критеріями" відносить тебе до "ризикованих" підприємців і виносить це у публічну площину - оприлюднюючи це громадськості. Такі дії посадовців можна кваліфікувати як приниження ділової репутації підприємця або навіть втручання в господарську діяльність. Слід зазначити, що сьогодні малий бізнес фактично не витримує конкуренції з великими мережами магазинів, зокрема АТБ. Також люди менше відвідують магазини через карантинні обмеження, цього року люди більше економлять і менше купують. Торгових закладів: магазинів, закладів громадського харчування стає більше, а не менше... конкуренція росте".
Місцева підприємиця Галина каже: "Я добре володію ситуацією по місту, бо маю декілька торгових закладів. Закрадається думка, що хтось в ручному режимі одного включив до списку ризикованих, а інших не включив - не помітив, бо у фінансового управління є "візуальний моніторинг діяльності". Цікавий критерій... за яким стоять чиновники, яким платять зарплати з бюджету, до якого ми сплачуємо податки... А в деяких чиновників у дружини чи близьких також бізнес... Є магазини сезонні, є такі що тимчасово зовсім не працюють через ремонт - а акцизний збір для фінансового управління має рости... Є багато інших об‘єктивних причин. Краще б місцеві чиновники допомагали, а не залякували нас. Зверху у Президента та Кабміні проводять наради як допомогти малому бізнесу під час карантину, а у нас як вижати з нас по максимуму".

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5