Українська правда

ДСЮШ

Ремені безпеки: формальність чи реальна необхідність!?

Відповідь на це запитання цікавить чисельну кількість автомобілістів. Але чому виникають сумніви щодо доцільності їх використання, якщо це передбачено Правилами дорожнього руху, а вони писані ціною людських помилок, за які тисячі людей заплатили життям, залишається незрозуміло.
На це запитання ми спробуємо знайти відповідь, щоб переконати наших громадян у важливості і необхідності використання ременів безпеки під час пересування в автомобілі. Найвагомішим доказом буде наведення прикладів і статистичних даних смертності на дорогах України.
За 7 місяців на дорогах області в дорожньо-транспортних пригодах загинуло 48 людей і 348 отримали травми.
За статистикою, близько 60-70% смертельних наслідків у ДТП сталися саме через те, що водії свідомо проігнорували використання ременів безпеки. Якщо перевести абстрактні відсотки на більш звичайну мову цифр, то вийде, що зі 100 загиблих людей 60-70 могли б залишитися живими. Щодо поранених під час ДТП, то 84% від загальної кількості всіх постраждалих, як правило, доставляють до лікувальних закладів з черепно-мозковими травмами. А застосування ременя безпеки практично виключає можливість травмування голови.
Таке несерйозне ставлення водіїв до цієї проблеми пояснюється нерозумінням громадянами необхідності використання ременів безпеки під час керування автомобілем. А за результатами досліджень причин дорожньо-транспортних пригод, який проводився в багатьох країнах світу, виявляється що ймовірність смертельного результату для водіїв, які користуються ременем безпеки, зменшується в 2,11 рази, а для пасажирів — в 3,1 від загальної кількості ДТП.
Аналогічні дані є і щодо одержання водіями та пасажирами тяжких тілесних ушкоджень. Для тих, хто користується ременем безпеки, ризик загинути під час лобового удару зменшується в 2,3 рази, і в 5 разів — при перекиданні автомобіля.
Переваги використання пасків безпеки
Ремені безпеки, які фіксують стан водія в автомобілі, дають йому можливість управляти транспортним засобом навіть в екстремальних, аварійних ситуаціях. У багатьох випадках вони дозволяють водієві не втратити контроль над авто, допомагають уникнути ДТП або, принаймні, пом‘якшити його наслідки. Про це підтверджують ті водії, яким ремені безпеки врятували життя. Тому будемо брати до переконання факти, які реально підтверджують необхідність використання пасків безпеки.
п. Іван з жахом згадує подію 9-річної давнини. Він з дружиною вирушив у поїздку: сам пристебнувся пасками безпеки, а ось чи зробила це його дружина він не звернув уваги. Як розгортались події він деталі не розповідає, але під час руху виникла аварійна ситуація і він, намагаючись уникнути лобового зіткнення із зустрічним автомобілем, з’їхав в кювет, де допустив наїзд на дерево. Автомобіль рухався на великій швидкості і, як наслідок – зіткнення, його дружину через розбите скло викинуло з автомобіля і вона вдарилася в дерево. Наслідки такого удару виявилися фатальними. На жаль, таких прикладів можна навести чимало. А ось протилежних випадків, де би люди гинули через те, що були пристебнуті – немає. То чи це не переконливий факт безпеки, як водія так і пасажира. Звичайно! Погодиться кожний! Варто взяти такі факти до уваги та не забувати про використання пасків безпеки, коли сідаєте за кермо автомобіля.
У сучасному автомобілі при різкому натисканні на газ або гальму ремінь блокується, притискаючи водія до сидіння, і це дозволяє йому повноцінно керувати автомобілем, а не триматися за кермо, як за поручень у громадському транспорті. З ременем їздити зручно і набагато комфортніше, ніж без нього. Зараз це сучасна система безпеки, яка потрібна як водієві, так і пасажирам.
Згідно законодавства України наявний у автомобілі ремінь безпеки обов’язково повинен використовуватися водієм та пасажирами. Виняток становлять лише особи, які навчаються керуванню, водії та пасажири оперативних та спеціальних транспортних засобів і таксі в населених пунктах, а також особи, які з причини захворювання не можуть використовувати ремінь та водії-інваліди.
Недотримання цих вимог тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу. Та якою б не була ця сума, кожний має усвідомити, що вимоги Правил дорожнього руху, скеровані на самосвідомість кожного – зберегти своє життя і життя інших. І тільки ті, хто цього не усвідомлює, або ігнорує –потрапляє у неприємні ситуації на дорогах і вже згодом робить висновок своїх помилок, якщо залишиться живим. Не забувайте – на дорозі банальних помилок не буває і легковажити – означає свідомо наражати себе на небезпеку.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка

Вересень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4