Виставка картин Галини Винник 2020

Українська правда

ДСЮШ

Прокурор району Грицюк взяв участь в нараді щодо стану боротьби зі злочинністю (фото)

Вчора під головуванням прокурора Івано-Франківської області Владислава Братюка відбулась координаційна нарада керівників правоохоронних органів області щодо боротьби зі злочинністю. У роботі наради взяли участь голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олег Гончарук, начальник обласного управління СБУ Петро Дідух, начальник УМВС України в області Віктор Шкутов,  начальник Головного управління ДФС області Ірина Столярик, прокурори міст, районні та міжрайонні прокурори та працівники прокуратури області.


Відкриваючи нараду, Владислав Братюк зазначив, що сьогодні у всіх правоохоронців абсолютно єдина позиція – боротьба зі злочинністю. Для цього всі силові відомства та органи місцевої влади повинні об'єднати зусилля.
Так, впродовж І півріччя 2015 року в області обліковано 5066 злочинів, що майже на третину більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Суттєво збільшилась кількість тяжких та середньої тяжкості злочинів. Основною причиною росту злочинності є стрімке зростання кількості корисливих злочинів (74,6%) та злочинів проти власності, в тому числі грабежів (68,5%).
Більшість злочинів цієї категорії складають крадіжки (88,5%). Послаблення оперативної роботи щодо протидії злочинам вказаної категорії відображається у відсотку їх розкриття, який складає тільки 13%.
Викликає значне занепокоєння зростання злочинів проти громадського порядку (61%), а також проти життя та здоров’я (кожне восьме).


Значному росту злочинів даних категорій сприяли прорахунки в координаційній діяльності, неналежна профілактична робота правоохоронних органів, органів влади та місцевого самоврядування, погіршення економічного стану в країні.
Потребує активізації діяльність правоохоронних органів щодо виявлення злочинів  у сферах господарської та службової діяльності. Послаблено роботу щодо виявлення та розкриття кримінальних правопорушень у земельній сфері та сфері бюджетних відносин.
Недостатньою є оперативна, профілактична та роз’яснювальна робота правоохоронців, спрямована на виявлення необлікованої зброї та боєприпасів, оскільки кожний четвертий облікований злочин цієї категорії є дріб’язковим фактом добровільної здачі зброї населенням.
Не сприяє захисту конституційних прав громадян необґрунтована тяганина під час досудового розслідування правоохоронними органами кримінальних проваджень, внаслідок чого збільшується їх залишок, допускаються факти незаконного притягнення до кримінальної відповідальності (міста Івано-Франківськ, Калуш, Городенківський та Снятинський райони).
Проблемним залишається питання відшкодування збитків, заподіяних злочинними посяганнями, в першу чергу в слідчих ГУ ДФС в області, якими забезпечено відшкодування менше половини збитків.
Органами ДФС в області не викрито жодної злочинної групи.
Не виявлено жодного організованого угрупування у бюджетній, банківській, кредитно-фінансовій сферах, пов’язаних із державними закупівлями і торгівлею людьми.
У зв’язку з цим було детально проаналізовано недоліки у роботі правоохоронців та заслухано пояснення окремих керівників.
На нараді голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олег Гончарук наголосив на важливості піднятих питань та запевнив, що  з боку місцевого самоврядування, на сьогодні, є повна взаємодія з правоохоронними органами. «Я не сумніваюсь у вашій професійності. Велике бажання, щоб спільні дії приносили результат в очах суспільства», - підкреслив Олег Гончарук.
Окрім того, голова ОДА зазначив, що додаткових заходів потребує мобілізаційна робота та профілактика щодо можливих провокаційних дій.
Підводячи підсумки наради, прокурор області акцентував увагу присутніх на активізації їхньої роботи та, у свою чергу, гарантував підтримку у всіх законних починаннях.
За результатами наради прийнято постанову, якою затверджено чіткий план спільних заходів спрямованих на підвищення ефективності роботи, - інформує прес-служба прокуратури Івано-Франківської області.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

Вересень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4