Українська правда

В Надвірній відзначили День Гідності і Свободи (фото)

21 листопада, в Надвірній відбулись урочисті заходи з нагоди початку двох революцій – Помаранчевої Революції та Революції Гідності за участі представників районної та міської влад, духовенства, учасників Революції Гідності, учасників російсько-української війни, вихованців Прикарпатського військово-спортивного ліцею, студентів і викладачів Надвірнянського коледжу НТУ, учнів та вчителів шкіл Надвірнянщини, громадських організацій та мешканців міста.

Заходи розпочались зі спільного виконання Державного Гімну України. Народний депутат України Зіновій Андрійович, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, перший заступник голови РДА Богдан Зеленук, заступник міського голови Василь Василенко та  учні шкіл міста поклали квіти до стели Героям Небесної Сотні. Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих Героїв під час Революції Гідності та бойових дій на сході України. Всечесні отці відправили панахиду за загиблими Героями України.

З історичною довідкою про революційні події 2004 і 2013/2014 рр. виступив вчитель історії Надвірнянської ЗОШ №4 Олег Гричко. Зіновій Андрійович у своєму виступі наголосив, що український народ 6 років тому, об’єднавшись в боротьбі за утвердження української нації, обрав шлях до свободи і демократії. Надвірнянська громада одна з перших в Україні висловила свою підтримку та піднялась на захист європейського вибору, гідності і справедливості. На стелі Героям Небесної Сотні внизу викарбувано слова  «30.11.2013 року в місті Надвірна розпочалась Революція Гідності». Так, саме 30 листопада 2013-го Молитовний майдан Надвірної став початком Революції Гідності на теренах нашого краю. Найактивніше долучились студенти Надвірнянського коледжу, які були рушієм і духом Євромайдану в Надвірній. Помаранчева Революція та Революція Гідності відкрили Україну для Європи та світу, як державу сильну духом; довели, що її кращі сини та дочки будь-якою ціною готові відстоювати українську незалежність та свободу. Тоді, 18-20 лютого відбулась найдраматичніша подія в сучасній історії не тільки України, а цілого світу. На Майдані загинули понад сотня українських патріотів – Героїв Небесної Сотні. Шостий рік постіль, відзначаючи цей історичний День, вшановуємо пам’ять своїх Героїв, які поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої України.

В унісон із патріотичними промовами звучали пісні у виконанні солістів та ансамблів міста і району.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка