Українська правда

ДСЮШ

За сприяння Зіновія Андрійовича встановлено новий пам‘ятний хрест у Гвозді

Майже кожне місто, село чи селище України народило в свій час своїх Героїв, кращих синів і дочок, які поклали своє молоде життя на вівтар незалежності України. В світі не має більше такої самопосвяти ідеї визволення своєї Вітчизни, як у Героїв України. Як і по всій території Прикарпатського краю, Надвірнянщина увіковічнила пам'ять Борців за волю України символічними могилами.
В с.Гвізд, неподалік колишнього приміщення школи, а тепер сільської ради, в 1943 році гестапівцями було розстріляно 10 українців, серед яких був і надвірнянець Андрійович Михайло. Сьогодні достеменно не відомо всіх фактів цієї трагедії та імена всіх загиблих. Проте очевидці розповідають, що грунт, де була пролита кров патріотів України, жителі села зібрали і відвезли на кладовище, а на місці розстрілу встановили символічний дерев’яний Хрест. На таблиці на хресті зазначено «Пам’яті жертвам, які були розстріляні на цьому місці в 1943 році німецькими катами».
З часом та під впливом погодно-кліматичних умов даний хрест почав руйнуватись. Житель с.Гвізд, громадський діяч Іван Синяк зініціював відновити даний хрест. Допомогти в цій справі також долучилась Лідія Власюк. За сприяння народного депутата Зіновія Андрійовича, новий металічний хрест виготовив приватний підприємець Андрій Андрійович. Варто зазначити, що це вже другий хрест, який виготовляє надвірнянський підприємець для увіковічення пам’яті Героїв громади с.Гвізд. Днями за сприяння першого заступника міського голови Олега Йосипенка та депутата міської ради Василя Кузюка від громади м.Надвірна, зокрема КП «Надвірнакомунсервіс», була надана спецтехніка для встановлення нового хреста. Дані роботи також здійснені працівниками вищевказаного комунального підприємства.
Облагородження та наведення благоустрою місця, де встановлений хрест, ще триває.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка