Українська правда

Про головне на ХХVІ сесії Надвірнянської районної ради

Динамічною і результативною видалася 26-та сесія районної ради, яка відбулася 30 травня під головувуванням голови районної ради Івана Гурмака.

На початку пленарного засідання, голова районної ради Іван Гурмак стисло проаналізував діяльність представницького органу влади Надвірнянщини у міжсесійний період. Перед затвердженням порядку денного, депутати підтримали пропозицію колеги Андрія Крицького про включення додаткового питання щодо інформації райдержадміністрації про ліквідацію наслідків паводку 20 травня.

Згідно регламенту районні обранці озвучили депутатські запити і звернення. Порушена депутатами проблематика полягала в основному у ремонтних роботах дорожньо-мостової інфраструктури, що зумовлено збитками і новими загрозами, які принесла із собою травнева повінь.

Богдан Кузюк у своєму запиті клопотав про невідкладний ремонт моста у гірській Зеленій. Забезпечити дотримання чинного законодавства під час встановлення межових знаків між земельними ділянками двох жителів району просив Андрій Карманський. Два депутатські запити оприлюднив Андрій Крицький. Перший стосувався виділення коштів із резервного фонду Битківській селищній раді на відновлення комунальних доріг, через руйнування яких горяни не можуть добратися до власних помешкань; другий – щодо перенесення Битківської лікарської амбулаторії, яка зараз знаходиться за три кілометри від центру селища, що унеможливлює доступність битківчанам медичних послуг, до приміщення самоврядного органу. Кошти потрібно на виготовлення проектно-кошторисної документації та власне реконструкцію першого поверху адмінприміщення Битківської селищної ради. Запит Андрія Гунди стосувався невідкладного вжиття заходів із очищення узбіч автодоріг на території району, що в результаті зменшить руйнування їх проїжджої частини.

Микола Сенатович привернув увагу до ремонту автодороги Надвірна-Бистриця на ділянці с. Пасічна на межі 14 км (поблизу магазину «Скриня»). Депутат загострив проблему з відсутності перил на мосту і повідомив про готовність жителів села вдатися до рішучих дій, якщо не розпочнуть ремонтні роботи. Також Микола Сенатович вкотре апелював щодо потреби у співфінансуванні спорудження у Пасічній будинку культури; шкільного санвузла; ремонту фасаду місцевої ЗОШ І ст. №1; проведення робіт із забезпечення питною водою учнів та педагогів ЗОШ І-ІІІ ст. Ще один запит стосується надання інформації про формування ціноутворення на паливні дрова.

Про проблемне транспортне сполучення між Надвірною і Красною мовив у депутатському запиті Василь Білоус. Причина – надзвичайно поганий стан доріг, через що перевізники відмовляються надавати послуги із пасажирських перевезень жителям цього села. Тож депутат пропонує скликати робочу нараду із перевізниками й відповідно взятися за лагодження автошляху до Красної. Іванна Савчук озвучила спільний із депутатами Василем і Миколою Андрейчуками запит про передбачення коштів при уточненні райбюджету для зміни штучного покриття на спортивному майданчику у Цуцилівському НВК. Дмитро Гандзюк клопотав за виділення коштів безпосередньо жителям села Гвізд на ліквідацію нанесених водною стихією збитків. Андрій Томин – про спортивне обладнання для Назавизівської ЗОШ І-ІІІ ст.

З інформацією про затвердження звіту щодо виконання районного бюджету за І квартал 2019 року виступила начальник управління фінансів райдержадміністрації Леся Свідрак.

Видатки загального і спеціального фондів районного бюджету проведено в сумі 281958,1 тис. грн., що складає 84,7 відсотка до призначень першого кварталу на 2019 рік, у т. ч. по загальному фонду – 273658 тис. грн. (84,8 відсотка), спеціальному – 8300,1 тис. грн. (82,3 відсотка).

Основну питому вагу у загальному обсязі видатків займають видатки на виплату заробітної плати, оплату за спожиті бюджетними установами теплоенергоносії та інші захищені статті бюджету – 99,1 відсотка або 271214,5 тис. грн.

Рішенням сесії затверджено звіти про виконання районного бюджету та про використання коштів резервного фонду за перший квартал ц. р.

За координацією Лесі Свідрак депутати внесли зміни до рішення районної ради від 12 грудня 2018 р. «Про районний бюджет на 2019 рік».

Депутати районної ради заслухали начальника Надвірнянського відділу поліції Головного управління Національної поліції (ВП ГУНП) в області Миколу Сидорука, який доповів про стан злочинності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території району за 2018 рік.

Зокрема, торік до чергової служби Надвірнянського ВП ГУНП надійшло 8644 заяви та повідомлення про кримінальні правопорушення й інші події. Переважна більшість повідомлень не містили ознак кримінального правопорушення та розглянуті згідно із Законом України «Про звернення громадян». Водночас по 890 повідомленнях з ознаками кримінального правопорушення інформація внесена в Єдиний реєстр досудових розслідувань.

Керівник районних поліцейських звернув увагу, що детальніше із результатами їх минулорічної роботи можна ознайомитися на відповідних сайтах.

Своїм рішенням депутати створили комунальне некомерційне підприємство (КНП) «Надвірнянська центральна районна лікарня» районної ради шляхом перетворення ЦРЛ Надвірнянського району.

Сергій Ємельянчук, якого згідно з рішенням сесії призначено т. в. о. директора КНП, прокоментував, що метою створення є підписання договору із Національною службою здоров`я України, адже до кінця року відповідно до медичної реформи зміниться механізм фінансування медичних закладів.

Затверджено також статут КНП.

Згідно з рішенням сесії створено опорний комунальний заклад загальної середньої освіти «Пасічнянський ліцей Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області» шляхом реорганізації (злиття) п`яти комунальних закладів у цьому гірському селі: ЗОШ І-ІІІ ст. і п`ятьох початкових шкіл – ЗОШ І ст. №№ 1, 2, 3, 4, 5. Вирішили створити філії опорного комунального закладу «Пасічнянський ліцей...»: Пасічнянська початкова школа №1 (вул. С. Галечко), №2 (вул. Постоята), №3 (вул. І. Франка) і №4 (вул. Бухтівець). До складу створеної комісії з реорганізації шляхом злиття закладів освіти ввійшов депутат районної ради Микола Сенатович.

Затверджено статут Пасічнянського ліцею районної ради.

Ухвалено рішення про припинення діяльності Надвірнянської вечірньої (змінної) школи районної ради шляхом її ліквідації, розташованої у м. Надвірна на вул. Мазепи. За участі голови Фонду комунального майна району Івана Коцька депутати надали згоду на продовження договорів оренди частини приміщень, що відносяться до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району, а також на здійснення невід`ємних покращень орендованих приміщень. Щодо останнього, то надано згоду БФ «Карітас-Надвірна» на капітальний ремонт орендованих приміщень адмінбудівлі на вул. Котляревського (колишня аптека №44) у Надвірній. Благодійний фонд «Карітас» переобладнає його на кімнати нічного перебування для безхатченків та денний стаціонар для людей похилого віку.

Депутати районної ради внесли зміни до 15-ти районних цільових програм, заслухавши першого заступника голови РДА Богдана Зеленчука. Також окремим рішенням затверджено програму забезпечення функціонування Центру з обслуговування платників податків у сфері надання адміністративних послуг.

На завершення пленарного засідання депутати розглянули питання щодо ліквідації наслідків повені. Відповідно затвердили розпорядження райдержадміністрації від 27 травня 2018 р. «Про виділення коштів із резервного фонду районного бюджету». Мова про 110 тис. грн. для відшкодування збитків, завданих стихією 20 травня ц. р., виділених із резервного фонду райбюджету Гвіздській (30 тис. грн.), для ремонту автомобільного моста через річку Лукавець Малий, Молодківській (30 тис. грн.) сільським радам, райдержадміністрації (40 тис. грн.) – для накопичення матеріального резерву для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій на 2019 рік.

За пропозицією Андрія Крицького під час засідання ХХVІ сесії районної ради заслухали інформацію районної державної адміністрації щодо ліквідації наслідків стихії, яку озвучив перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук. За його словами на час проведення сесії (30 травня) спільними зусиллями відповідних служб жителям, постраждалих від паводку сіл Гвозда і Молодкова відновлено газопостачання. Завдяки злагодженій та оперативній роботі рятувальників та поліцейських на чолі у нашому районі вдалося запобігти загибелі людей, не допустити мародерства під час великого паводку. Водночас природна стихія «наскрізь» оголила «результати» безгосподарності краян, зокрема, нагальної потреби щодо чищення потічків, канав, впорядкування прибережних смуг тощо.

Як відомо, від травневої зливи постраждали орієнтовно 1700 домогосподарств. Із надією на одержання компенсації від завданих повінню збитків жителі звертаються до місцевої влади. Проте, без урядової підтримки компенсувати краянам збитки неможливо через відсутність достатніх коштів у районній скарбниці. Навіть, якщо б кожному із 1700 постраждалих видали по 1 тис. грн., все одно таких фінансів у районі немає. Наразі районна рада фінансово забезпечує у межах своєї компетенції. І якщо надійдуть фінансові ресурси з області чи Держбюджету, то їх розподіл вирішуватиметься за участі депутатського корпусу.

Про те, що ліквідація наслідків повені на разі є найболючішим питанням в районі свідчили дискусійні, подекуди, погляди на шляхи розв`язання спричинених нею проблем, розбіжності у підходах з боку представницької та виконавчої гілок влади у районі. У ході обміну думками свою позицію принципово відстоювали депутати Ігор Білоган та Андрій Крицький. Зокрема Ігор Білоган наголосив на безпосередній участі Управління газового господарства щодо відновлення газопроводів, котрі перебувають на їхньому балансі. Зрештою, в цій позиції підтримав колегу й Андрій Крицький. В ході обговорення всі пропозиції та зауваження стали основою ухваленого депутатами рішення, згідно з яким відповідні рекомендації адресовані райдержадміністрації.

За словами начальника райвідділу УДСНС в області Андрія Мочерняка, рятувальники відкачують воду за заздалегідь чітко визначеними списками, складеними органами місцевого самоврядування.

На цьому перелік обговорюваних питань порядку денного сесії вичерпався.

Голова районної ради Іван Гурмак подякував депутатам районної ради за конструктивну роботу, а також виконавчому апарату районної ради за підготовку матеріалів чергової сесії.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка