Міський голова в центрі міста власноручно розрівнював асфальт (фото) Жорстока бійка зі зброєю в центрі Ланчина (відео+фото) В Надвірній можуть змінити рух в центрі міста (фото) На Надвірнянщини арештовують майно злісних неплатників аліментів На водозаборі ПАТ На Смерть у сауні: в Надвірній загинуло подружжя підприємців ДТП у Надвірній: головний лікар Надвірнянської лікарні в‘їхав в Впіймали невловимого злодія, який півроку обкрадав надвірнянців ДТП: на трасі Івано-Франківськ-Надвірна зіткнулися Пара з Надвірнянщини стала переможцем шоу Дерев‘янко має більше десятка мільйонів доларів, багато євро, гривень і нерухомості Розбій в Надвірній вчинили четверо осіб у масках з револьвером і кийками СБУ викрила на хабарництві заступника керівника Надвірнянської прокуратури (фото) НАДВІРНА З ВИСОТИ ПТАШИНОГО ПОЛЬОТУ - 1500 МЕТРІВ (ФОТО + ВІДЕО) Сім‘я Олександра Кеніза, незважаючи на кризу та війну, подорожує світом Куди поділися мільйони народного депутата України Юрія Дерев‘янко? Оля Фреймут завітала на Надвірнянщину перевірити шкільну їдальню (фото+відео) Герої весілля в

Українська правда

В Надвірній запрацював стерилізаційний пункт безпритульних тварин (фото)

Нещодавно у Надвірній активно розпочався процес вакцинації та біостерелізації безпритульних тварин. У лютому місяці 2018 року міський голова Зіновій Андрійович та голова благодійної організації «Благодійний фонд «Дім Сірка» Наталія Когут підписали Меморандум про співпрацю щодо поводження з безпритульними тваринами  в м.Надвірна. Дана співпраця спрямована на захист навколишнього природного середовища від негативних наслідків, які пов’язані  з неконтрольованим розмноженням безпритульних тварин; регулювання їх чисельності гуманними та цивілізованими методами – шляхом стерилізації і в жодному разі не методом умертвіння тварин, а також донесення до суспільної свідомості населення стандартів гуманного поводження з тваринами.   

Після підписання Меморандуму Надвірнянською міською радою було забезпечено спеціальне приміщення під стерилізаційний пункт, а також виділено  кошти з  міського  бюджету на  стерилізацію безпритульних тварин в сумі 30 тис.грн.  Благодійний фонд планує цього року простерилізувати близько 60 тварин. Дана організація проводить вилов безпритульних тварин та їх вакцинацію. Після проведення біостерилізації  та інших ветеринарно-медичних  заходів тварин повертають на їхнє попереднє місце існування,  де забезпечують їм необхідні умови проживання. Також здійснюватись моніторинг кількості відловлених, простерилізованих, провакцинованих та прилаштованих  безпритульних тварин. На даний час в Надвірній вже простерилізовано близько півтори десятка собак.

Метод регулювання чисельності безпритульних тварин шляхом стерилізації зарекомендував себе як найуспішніший. Цей метод свого часу застосовувало багато європейських країн, яким вдалося вирішувати проблему «нічийних» тварин. Суть цього методу полягає у відлові тварин, їх стерилізації, вакцинації та подальше повернення в місця їхнього перебування. При системному підході кількість тварин з часом зменшується, а також підвищується рівень безпечної і комфортної життєдіяльності людей. Проте потрібен системний та комплексний підхід.

Проблема ще й полягає в безвідповідальному ставленні власників тварин до своїх домашніх улюбленців – це жорстоке поводження, а часто навіть і викинуті на вулицю тварини, внаслідок чого і збільшуються ряди безпритульних тварин на вулицях міста. Тому важливим є активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу в напрямку виховання дітей і молоді та суспільства в цілому,  в дусі гуманного ставлення до тварин.

На сьогоднішній день в місті активізувався потужний волонтерський рух: небайдужі мешканці міста та району об’єдналися, щоб полегшити долю безпритульних тварин, зменшити їх кількість цивілізованими методами, підвищити рівень безпечної і комфортної життєдіяльності людей. Волонтери займаються годуванням, лікуванням та пошуком господарів для безпритульних тварин. До прикладу, щороку Благодійний фонд «Дім Сірка» прилаштовує в середньому до 500 тварин у нові сім’ї.

Як зазначив міський голова Зіновій Андрійович, дана співпраця щодо поводження з безпритульними тваринами  в м.Надвірна цього року не завершиться, а регулювання чисельності таких тварин у місті шляхом стерилізації буде тривати і в наступні роки.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі  

 
+1 #1 Ігор 27.07.2018, 13:27
Ура. Це самий гуманний спосыб боротьби з безпритульними тваринами. Честь і хвала всім причетним!
Цитата
 
Керамбуд

Останні коментарі

Дзюдо

Фіртка

Липень 2019
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4