Міський голова в центрі міста власноручно розрівнював асфальт (фото) Жорстока бійка зі зброєю в центрі Ланчина (відео+фото) В Надвірній можуть змінити рух в центрі міста (фото) На Надвірнянщини арештовують майно злісних неплатників аліментів На водозаборі ПАТ На Смерть у сауні: в Надвірній загинуло подружжя підприємців ДТП у Надвірній: головний лікар Надвірнянської лікарні в‘їхав в Впіймали невловимого злодія, який півроку обкрадав надвірнянців ДТП: на трасі Івано-Франківськ-Надвірна зіткнулися Пара з Надвірнянщини стала переможцем шоу Дерев‘янко має більше десятка мільйонів доларів, багато євро, гривень і нерухомості Розбій в Надвірній вчинили четверо осіб у масках з револьвером і кийками СБУ викрила на хабарництві заступника керівника Надвірнянської прокуратури (фото) НАДВІРНА З ВИСОТИ ПТАШИНОГО ПОЛЬОТУ - 1500 МЕТРІВ (ФОТО + ВІДЕО) Сім‘я Олександра Кеніза, незважаючи на кризу та війну, подорожує світом Куди поділися мільйони народного депутата України Юрія Дерев‘янко? Оля Фреймут завітала на Надвірнянщину перевірити шкільну їдальню (фото+відео) Герої весілля в

Українська правда

Зустріч міського голови з керівниками НАК «Нафтогаз України» та ПАТ "Укрнафта" в Києві

Нещодавно в м.Київ відбулась зустріч міського голови  Зіновія Андрійовича з керівництвом НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Укрнафта». На зустрічі були присутні керівник НАК «Нафтогаз України», голова наглядової ради ПАТ «Укрнафта» Андрій Коболєв, голова правління ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінс, Народні депутати України Олег Березюк, Вікторія Войціцька, Тетяна Острікова, керівники служб та окремих напрямків діяльності НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Укрнафта», депутат міської ради та працівник НГВУ «Надвірнанафтогаз» Тарас Зіняк і Олег Половко.

 Головні питання, що піднімались в обговоренні, стосувались збереження робочих місць в нафтовидобувних підприємствах краю та сплати податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів, зокрема, Надвірнянського  району, а в подальшому Надвірнянської ОТГ, в процесі реорганізації відокремлених структурних підрозділах ПАТ «Укранафта»; процесу передачі соціальних об’єктів, вплив господарської діяльності НГВУ «Надвірнанафтогаз» на екологічну ситуації міста та району тощо.

Вже багато років ПАТ «Укрнафта» є стратегічним підприємством регіону і його структурні підрозділи, зокрема НГВУ «Надвірнанафтогаз» – основне бюджетоутворююче підприємство міста та району. Останнім часом відбувається реформування структурних підрозділів НГВУ «Надвірнанфтогаз», що здійснює свою діяльність на території міста Надвірна,  Надвірнянського та суміжних районів. Внаслідок цього в 2017 році близько 140 штатних працівників НГВУ «Надвірнанафтогаз» переведено в інші структурні підрозділи ПАТ «Укрнафта», а саме: в м.Київ,  НГВУ «Долинанафтогаз», структуру Бізнес-Захід м.Івано-Франківськ. Така реорганізація має негативний вплив на наповнення бюджету Надвірнянського району, а в подальшому Надвірнянської ОТГ, тобто зарахування податку на доходи фізичних осіб відбувається в інші місцеві бюджети м.Долина, м.Івано-Франківськ та м.Київ. На 2018 рік очікувана сума втрат від зменшення надходжень сплати ПДФО оцінюється  в розмірі 1,5-2,0 млн.грн. Міська влада та депутати м.Надвірна б’ють на сполох, адже якщо не припинити процес реорганізації підприємства, ситуація з наповненням місцевого бюджету може бути критичною.

Під час зустрічі Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович висловив чітку позицію недопустимості такої ситуації, тому що ПАТ «Укрнафта» та відокремлений структурний підрозділ НГВУ «Надвірнанафтогаз» повинні сплачувати вкрай необхідний соціальний податок з доходу фізичних осіб за фактичним місцем знаходження виробничих потужностей, тобто в бюджет Надвірнянського району, а також всі необхідні податки, передбачені законодавством України, повинні надходити в місцевий бюджет. Тим більше, що в умовах децентралізації ПДФО – це основний бюджетоутворюючий соціальний податок майбутньої Надвірнянської об’єднаної територіальної громади. На це є всі законні підстави, врегульовані Податковим та Бюджетним кодексами України. На даний час немає доброї волі і бажання керівництва ПАТ «Укрнафта» сплачувати всі ці податки за місцем розташування структурних підрозділів підприємства. Сьогодні на території м.Надвірна  знаходяться такі подібні державні установи і підприємства, які зареєстровані в інших містах, проте податок з доходів фізичних осіб сплачують в місцевий бюджет Надвірнянського району, тобто за фактичним місцем розміщення виробничих потужностей. Міський голова наголосив, що недостатнє надходження ПДФО до місцевих бюджетів не дає повноцінно фінансувати утримання сфери дошкільної освіти, культури та соціального захисту населення, що може призвести до занепаду, і навіть закриття закладів цих бюджетних сфер, послугами яких також користуються більшість працівників підприємства НГВУ «Надвірнанафтогаз». В березні цього року на 22 сесії Надвірнянської міської ради було прийняте відповідне звернення до Прем’єр-міністра України, керівництва ПАТ «Укрнафта» та НАК «Нафтогаз України»  щодо негативних наслідків для місцевих бюджетів реорганізації в НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта».

Варто зазначити, що правління ПАТ «Укрнафта» не завжди і не до кінця розуміє проблематику на місцях, де розміщені їхні структурні підрозділи, а це: наслідки реорганізації підприємства, екологічна ситуація в регіонах, де здійснюється видобуток  нафти, незадовільний стан об’єктів  дорожньої інфраструктури, якими користуються нафтовики тощо. Як наголосив Зіновій Андрійович, тільки за останні 2 роки в процесі так званої «реорганізації» підприємства відбулось скорочення працівників більше як на 12 %. Якщо цей процес не зупинити, відокремлений структурний підрозділ НГВУ «Надвірнанафтогаз» може повторити долю Надвірнянського УБР, яке реорганізували в Прикарпатське УБР, а потім об’єднали з Охтирським та Прилуцьким УБР, внаслідок чого близько тисячі людей втратили роботу, а місцевий бюджет втратив значні надходження. В свою чергу, Надвірнянська міська рада на сесіях неодноразово підтримувала трудовий колектив та профспілкову організацію НГВУ «Надвірнанафтогаз» щодо протиправної діяльності Державної служби геології і надр України.

За результатами обговорення керівництво ПАТ «Укрнафта» повідомило про тимчасове призупинення реорганізації підприємства з метою детальнішого вивчення питання сплати місцевих податків, зокрема ПДФО. Крім того, Народними депутатами Верховної Ради України взято на контроль напрацювання та розробка відповідних законодавчих ініціатив, якими буде чітко прописано обов’язкову сплату ПДФО та всіх інших необхідних податків підприємствами за фактичним місцем знаходження їхніх виробничих потужностей. 

На зустрічі з Народними депутатами було також піднято питання зміни до Податкового кодексу України (Закон України від 07.12.2017 року № 2245-VIII), згідно яких плата за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до  цього Кодексу. Тобто, ПАТ “Укрзалізниця” та гірничодобувні компанії такі, як ПАТ «Укрнафта», замість стовідсоткової плати за землю в місцеві бюджети, сплачують лише 25%. Внаслідок цього суттєво зменшились надходження до місцевих бюджетів, адже жодної компенсації територіальні громади за це не отримують. Надвірнянська міська рада 17 травня цього року на 24 сесії прийняла відповідне звернення до вищого законодавчого органу держави щодо недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів, внаслідок цієї ситуації. Народними депутатами також взято на контроль вивчення цього питання та напрацювання відповідних законопроектів щодо його вирішення.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Фіртка

Квітень 2019
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5