Відкриття виставки творчих робіт учнів Надвірнянської дитячої художньої школи Петро Порошенко зустрівся з надвірнянськими захисниками (фото) Міський голова в центрі міста власноручно розрівнював асфальт (фото) Жорстока бійка зі зброєю в центрі Ланчина (відео+фото) В Надвірній можуть змінити рух в центрі міста (фото) На Надвірнянщини арештовують майно злісних неплатників аліментів На водозаборі ПАТ На Смерть у сауні: в Надвірній загинуло подружжя підприємців ДТП у Надвірній: головний лікар Надвірнянської лікарні в‘їхав в Впіймали невловимого злодія, який півроку обкрадав надвірнянців ДТП: на трасі Івано-Франківськ-Надвірна зіткнулися Пара з Надвірнянщини стала переможцем шоу Дерев‘янко має більше десятка мільйонів доларів, багато євро, гривень і нерухомості Розбій в Надвірній вчинили четверо осіб у масках з револьвером і кийками СБУ викрила на хабарництві заступника керівника Надвірнянської прокуратури (фото) НАДВІРНА З ВИСОТИ ПТАШИНОГО ПОЛЬОТУ - 1500 МЕТРІВ (ФОТО + ВІДЕО) Сім‘я Олександра Кеніза, незважаючи на кризу та війну, подорожує світом Куди поділися мільйони народного депутата України Юрія Дерев‘янко?

Українська правда

В міській раді обговорили питання поводження з побутовими відходами в м.Надвірна (фото)

Одним з першочергових завдань для міста стало запровадження нового підходу до поводження з побутовими відходами. Так, як діючий полігон ТПВ вичерпує свій ресурс, міська рада кілька останніх років докладає всіх зусиль для вирішення даної проблеми. Вже певні кроки в цьому напрямку зроблені. Зокрема, міською радою розроблено проектно-кошторисну документацію на будівництво нового полігону та сміттєсортувальної лінії. Ця документація пройшла комплексну експертизу компетентними фахівцями «Укрдержекспертизи». Станом на 2015 рік загальна кошторисна вартість на проведення всіх необхідних робіт складає 72 мільйони гривень. В 2017 році на сесії міської ради було затверджено Договір про співробітництво територіальних громад Надвірнянського району у формі реалізації спільного проекту нового будівництва полігону. Міська рада неодноразово зверталися у профільне Міністерство екології та Державний фонд регіонального розвитку на виділення необхідних коштів. Проте, на даний час коштів на реалізацію даного проекту немає.

Не зважаючи на це, міська рада шукає інші шляхи вирішення питання поводження з побутовими відходами, зокрема вивчає досвід інших міст і країн у цьому напрямку. Тому з цією метою на запрошення волонтера Корпусу миру США Леслі Нолан, яка працює в м.Надвірна в рамках програми «Розвиток громад», міського голови Зіновія Андрійовича та директора ГО «Надвірнянський туристично-інформаційний центр» Володимира Гринішака до м.Надвірна з робочим візитом завітав екс-голова Powers Young, волонтер Корпусу Миру США Алан Янг, який вже 2 роки працює в м.Хмельницький, зокрема у напрямку вирішення проблеми поводження з побутовими відходами.

23 травня в міській раді відбулась офіційна зустріч Алана Янга з міським головою Зіновієм Андрійовичем за участі сільського голови с.Пнів Василя Гладиша,  першого заступника міського голови Олега Йосипенка, секретаря міської ради Тараса Пекарського, керуючого справами міської ради Олега Антонюка, волонтера Корпусу Миру США Леслі Нолан, начальника відділу архітектури, містобудування, містобудівного кадастру та житлово-комунального господарства Надвірнянської РДА, депутата міської ради Тараса Угринчука, начальника КП «Надвірнакомунсервіс» Андрія Кіндрата, директора ГО «Надвірнянський туристично-інформаційний центр» Володимира Гринішака, директора дитячої художньої школи Жанни Бондаренко, студентів Надвірнянського коледжу НТУ та представників засобів масової інформації.

 Міський голова коротко розповів про місто Надвірна та проблему поводження з побутовими відходами в нашому місті, про ті напрацювання, які зроблені для вирішення даної проблеми.

Аланг Янг презентував проект “Розумне довкілля”, який на даний час реалізовується в Хмельницькому. Ще в 2016 році була створена робоча група на чолі з волонтером Корпусу Миру, яка детально вивчала цю проблему. У процесі роботи довелося відвідати багато міст України та Європи та вивчити їхній досвід поводження з побутовими відходами. Волонтер Корпусу Миру зазначив, що в Україні набагато менше відходів, ніж у більшості країн Європи та світу. Завдяки реалізації розробленої ідеї можна переробити 87% побутових відходів Хмельницького та зробити місто прикладом для всіх інших.

Хмельницький зумів перетворити проблему зі сміттям на джерело потенційних доходів. 60 років до цього мешканці викидали свої відходи на звалище, де утворювались надзвичайно шкідливі хімічні речовини. І лише нещодавно міська влада почала з цим боротися. Базовий принцип полягає в тому, що із полігону збирається метан, виробляється з нього електроенергія, а за отримані доходи проводиться стерилізація решти сміття. Далі йде переробка сміття на заводі у біомасу, яка може бути використана як паливо на заводах. На сьогодні на старому сміттєзвалищі вже працює установка і постачає у мережу електроенергію за “зеленим тарифом” та забезпечує дегазацію сміттєзвалища. Вже до 2020 року в місті планується побудувати сміттєпереробний завод.

Після офіційної зустрічі робоча група оглянула старий полігон в м.Надвірна.

Сьогодні, 24 травня, були підведені підсумки зустрічі. Міський голова наголосив, що міська рада Надвірної вже орієнтовно знає, в якому напрямку рухатись, проте і надалі залишається не вирішеним фінансове питання. Адже для реалізації подібного проекту потрібно великі кошти, які, на жаль, міський бюджет виділити не в змозі.

На даний час планують створити робочу групу та провести дослідження старого полігону на наявність метану. Наступним кроком буде розробка концепції управління відходами в місті. Алан Янг наголосив, що в подальшому співпрацюватиме з м.Надвірна та надасть всю необхідну методологічну допомогу і підтримку у розробці та реалізації даного проекту.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка

Січень 2019
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3