В Надвірній можуть змінити рух в центрі міста (фото) На Надвірнянщини арештовують майно злісних неплатників аліментів На водозаборі ПАТ До головного поліцейського Прикарпаття на прийом прийшло чимало людей (фото) На Смерть у сауні: в Надвірній загинуло подружжя підприємців Кеніз зробив селфі з Порошенком (фото) Колектив НГВУ ДТП у Надвірній: головний лікар Надвірнянської лікарні в‘їхав в Впіймали невловимого злодія, який півроку обкрадав надвірнянців ДТП: на трасі Івано-Франківськ-Надвірна зіткнулися Влада визначила, які дороги ремонтуватимуть у 2017 році (фото) Пара з Надвірнянщини стала переможцем шоу Дерев‘янко має більше десятка мільйонів доларів, багато євро, гривень і нерухомості Розбій в Надвірній вчинили четверо осіб у масках з револьвером і кийками СБУ викрила на хабарництві заступника керівника Надвірнянської прокуратури (фото) НАДВІРНА З ВИСОТИ ПТАШИНОГО ПОЛЬОТУ - 1500 МЕТРІВ (ФОТО + ВІДЕО) Сім‘я Олександра Кеніза, незважаючи на кризу та війну, подорожує світом Куди поділися мільйони народного депутата України Юрія Дерев‘янко? Надвірнянка через інтернет

Українська правда

Олександр Кеніз взяв участь в засіданні круглого столу про ринок землі

За участю голови облдержадміністрації Олега Гончарука, народних депутатів УкраїниАнатолія Матвієнка, Михайла Довбенка та Леоніда Козаченка, а також депутатів обласної ради, експертів та представників об’єднаних територіальних громад, фермерських господарств, громадських організацій відбулося засідання «круглого столу» на тему «Про ринок земель сільськогосподарського призначення».Також у засіданні взяли участь і керівництво Надвірнянської райдержадміністрації, зокрема, голова РДА Олександр Кеніз та заступник голови Богдан Зеленчук.  
Захід відбувся в приміщенні Івано-Франківського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Модератором засідання виступила перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка.
Як зазначив у вітальному слові Олег Гончарук, метою проведення «круглого столу» стало обговорення однієї із найактуальніших реформ сьогодення – земельної реформи.
«На сьогодні питання продажу земель сільськогосподарського призначення хвилює чи не кожного громадянина України, - підкреслив очільник Прикарпаття.  -Уже не перший рік активно ведуться дискусії щодо необхідності запровадження ринку землі. Безумовно, цей процес є складний і тривалий, потребує детального обговорення, прийняття виважених та консолідованих рішень. Своєю чергою, можу запевнити, що позиція Івано-Франківщини щодо розв’язання даного питання буде узгоджена із громадськістю краю».
У рамках засідання присутні мали змогу обмінятися думками щодо необхідності запровадження реформи, ознайомитися із основними концептуальними засадами законопроекту «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». Йшлося про зняття мораторію на продаж земель, моделі обігу земель сільськогосподарського призначення, а також підтримку особистих селянських і дрібних фермерських господарств, зокрема, надання їм пільгового кредитування, розтермінування платежів на придбання землі.
У виступі Анатолія Матвієнка зазначалося, що на сьогодні 30 млн га із 42,7 млн га земель сільськогосподарського призначення перебувають у приватній власності. Із них 17 млн га – в оренді. У державній власності знаходяться 10 млн га. Оренда одного гектара складає 37 дол. США, натомість у країнах Європейського союзу, зокрема Болгарії, вартість такої ж частки землі становить 278 дол. США.
За його словами, в окремих областях держави 40 відсотків сільськогосподарських земель засіяно олійними культурами. Щороку їх частка невпинно зростає, що веде за собою зниження родючості грунту.
«При прийнятті будь-яких рішень щодо земельної реформи маємо керуватися виключно національними інтересами, на користь тих, хто живе і працює на землі, - наголосив Анатолій Матвієнко. – Сьогодні ми повинні пам’ятати, що для майбутніх поколінь треба зберегти цінність української землі, примножити її родючість».

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Дзюдо

Фіртка

Червень 2018
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1