Українська правда

ДСЮШ

Зіновій Андрійович звертається до надвірнянців щодо російської музики, товарів та телеканалів

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович звернувся до жителів Надвірної з наступним зверненням: "Наш український народ завжди славився працелюбністю, щирістю, добротою і щедрістю, а ще мелодійною піснею. Бо завжди в Україні співали всі – дорослі і діти, матері і бабусі, які над нашими колисками співали українські пісні. Навіть на старості літ пісня не сходила з вуст людини, бо з нею легше було жити, у ній можна було передати любов і тугу, щастя і радість, свої мрії і надії. Українська мова сьогодні стала державною, вона звучить у світі, її слухають інші народи. Наша мова і пісня летить над світом і чарує тисячі людей своєю щирістю, гріє любов’ю і теплом, живе вільно, радісно, оновлюється і збагачується.
Тільки дуже шкода, що багато українців забули цю красиву і лагідну мову, милозвучну пісню, їм до вподоби мова іншої держави – російська. І, особливо, у такий нелегкий для нашої держави час, коли ще зовсім недавно віддали свої життя Герої Небесної Сотні, зазнали тортур і катувань тисячі українців, коли зараз на сході України ведеться повномасштабна, нав’язана Росією війна, де гинуть наші молоді хлопці, захищаючи нас та наших дітей, коли в державі оголошуються дні жалоби за загиблими – у місті гучно лунають пісні російською мовою. Так, у закладах громадського харчування і торгівлі – кафе, барах, ресторанах, нічних клубах, на літніх торгових майданчиках транслюються і виконуються російськомовні пісні. Невже у нас, на заході України, у «бандерівському краю», повинні виконуватися пісні мовою наших загарбників?
Зважаючи на непросту та напружену ситуацію у державі, звертаюся до всіх власників, орендарів закладів торгівлі, громадського харчування та до водіїв автобусів, автомобілів та автомобілів-таксі утриматися від трансляції музичного супроводу та виконання російськомовних пісень. Сподіваюся, що всі суб’єкти господарювання та відвідувачі закладів торгівлі та громадського харчування із розумінням поставляться до мого звернення.
Підтримую заклик бойкотувати російські товари та не заправлятися на АЗС окупантів і під час кожного візиту до магазину чи ринку слідкувати за виробником товару, віддаючи перевагу не російському, а, насамперед, українському. Російські товари маркуються на упаковці першими трьома цифрами штрих-кодів – 460-469. Також звертаюся до власників кабельного телебачення – блокувати та не транслювати російські телеканали. Українці мають дати гідну відповідь московським агресорам.
Адже, хто як не ми, маємо відстоювати свою незалежність, зберігати свою історію для нащадків, свій багаторічний досвід, здобутки культури, матеріальну і духовну самобутність.
Захищаймо мову рідної землі, мову, якої нас навчила мати, – українську мову, мелодійну і щиру українську пісню, красиву і багату, як і душа українського народу, боронімо українське, свою гідність і майбутнє нашої держави!

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка