Українська правда

ДСЮШ

Затьмарена трагедією поїздка до польського міста Пруднік

Офіційна делегація м. Надвірна побувала 6-9 червня 2014 року в місті - побратим Пруднік (Польща) для участі у 17 виставці народної творчості і мистецького ремесла. В програмі свята Надвірнянщина була представлена народним аматорським ансамблем танцю «Горянка» та виконавцем українських пісень Романом Садруком. В складі делегації були також міський голова, депутати міської та районної рад, директор Надвірнянського коледжу.

В рамках відвідин  були проведені робочі зустрічі з бурмістром м. Пруднік Францішеком Фейдихом та старостою Прудніцького повіту Радеком Радомським. При участі представників влади Польщі та України була підписана угода про співпрацю між Надвірнянським коледжом та Центром професійного безперервного навчання в м. Пруднік.
На відкритті виставки Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович за дорученням голів Івано-Франківської ОДА Андрія Троценка і  Івано-Франківської обласної ради Василя Скрипничука вручив голові українсько-польського товариства “Nadworna” Адаму Кархеру відзнаку Івано-Франківської ОДА – медаль “За заслуги перед Прикарпаттям” та подяку від громади Надвірнянщини за активну підтримку ідей Революції Гідності та прагнень українського народу до вступу в Європейський Союз.
Поїздка була затьмарена трагедією, що сталася з українським мікроавтобусом на автомагістралі А4 в Опольському воєводстві. Через зіткнення із автомобілем дорожньої служби загинуло 7 людей , ще 5 травмовані. Як виявилося усі пасажири мікроавтобуса із нашої області, а серед загиблих було троє жителів Надвірнянського району.
Міський голова, перебуваючи на місті події, постійно протягом цих днів спілкувався із генеральним консулом України в Кракові Віталієм Максименком, керівництвом області, громадськими діячами діаспори, родичами загиблих в результаті чого було організовано візову підтримку, побут та харчування для родичів загиблих. Польська сторона закупила оцинковані капсули для перевезення тіл та надала фінансову допомогу. По дорозі назад делегація заїхала в Ополе під центр судової медицини, де зустрілися із родичами загиблих та консулом.
При перевезенні тіл загиблих на Україну, міський голова координував по дорученню голови Івано-Франківської ОДА перетин кордону і супровід тіл до рідних домівок.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка

Липень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2