Українська правда

Михайло Ноняк: "Я горджуся тим , що я з Прикарпаття. Це мій улюблений куточок України"

- Михайле Васильовичу, наприкінці квітня Вас було призначено на посаду заступника Міністра доходів і зборів України. Які обставини передували Вашому призначенню ?

-  Перш за все, 16 квітня 2014 року була прийнята відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України. Фактично з 24 квітня я приступив до виконання обов’язків заступника міністра в Міністерстві доходів і зборів України. До моєї компетенції належить боротьба з корупцією та контрабандою у митних та податкових органах нашої держави. Щодо передумов, про які Ви згадали, можу сказати одне:  я представляю громадськість  і  Майдан у їх прагненні  до  європейського рівня життя та  стандартів, за якими живе об’єднана Європа.


- Ви з перших днів Революції гідності брали активну участь у подіях, що відбувалися. На скільки пройдений Вами шлях сотника змінив Ваш світогляд?
-    Я людина, яка не боялась брати на себе відповідальність під час подій на Майдані. Моя громадянська позиція після Революції гідності та відходу попереднього режиму  тільки зміцніла, і я знайшов своє місце в системі органів державної влади. Мені було довірено посаду заступника міністра, щоб забезпечити ефективну боротьбу з корупцією та контрабандою у податкових та митних структурах України. Я дійсно пройшов шлях сотника, брав безпосередню участь у тих доленосних для нашої країни подіях. Це були дуже важкі дні, коли я з побратимами пліч-опліч відстоював державність України. Нам вдалося побороти корумпований режим Януковича,  і зараз перед нами стоять завдання розбудови держави та зміцнення її соціально-економічної спроможності. Головне  - усвідомити всім, що ми - єдина нація, наміри якої – європейська демократична держава. Це підтвердили і вибори Президента України, під час яких українці, розуміючи проблеми, які стоять перед сьогоднішньою владою, згуртувались і вже в першому турі обрали Президента.

-    Яку головну ціль Ви ставите перед собою на цій посаді ?
-    Зараз головна ціль - викоренити корупційні схеми, які напрацьовувались роками для збагачення режиму Януковича.  Тепер країна повинна жити по-новому. Що стосується моєї роботи у Міністерстві, то це не тільки боротьба з корупцією , але і відновлення довіри громадян України та готовність платників податків працювати з  державними фіскальними органами щодо сплати податків , адже податки забезпечують життєдіяльність нашої держави, а це, своєю чергою, достойні заробітні плати, пенсії  та  належне соціальне забезпечення громадян.

-    Мешканці Прикарпаття, особливо Надвірної, пам’ятають Вас як людину, що відродила «Просвіту»  на Надвірнянщині .  Ви і досі очолюєте Надвірнянську «Просвіту». Як Вам вдається поєднувати громадську роботу з обов’язками у Міністерстві ?
-    Я горджуся тим , що я з Прикарпаття. Це мій улюблений куточок України, там  моє коріння, там живуть мої рідні та друзі. Я постійно спілкуюсь зі своїми земляками, при можливості беру участь у суспільному житті регіону.
Власне, Ви згадали про Надвірнянську «Просвіту»…  Я є головою «Просвіти» імені Тараса Шевченка.  Свого часу я долучився до відродження цієї організації, історія якої у Надвірні  налічує 105 років. Цей ювілей ми відзначили минулого року. Я дуже вболіваю за збереження та відродження нашої історії та культури. Таке у мене виховання, тому відродження Надвірнянської «Просвіти» було важливим завданням для мене та усієї інтелігенції міста. Дуже радію з того, що спільним зусиллями нам це вдалося, і сьогодні ми маємо у Надвірні повноцінну організацію. Я очолюю цю організацію, але часу на все не вистачає, тому на місці працюють мої заступники,  з якими я постійно спілкуюся щодо планування роботи «Просвіти» та вирішення усіх важливих питань.

- В одному з Ваших інтерв’ю Ви сказали, що тепер спите менше, а працюєте більше. Кому було важче -  сотнику Майдану чи заступнику міністра?
-    Сон зараз не на часі. На Майдані, будучи сотником, спати було ніколи,  і, прийшовши на роботу в Міністерство, часу на відпочинок не маю.  Я звик до ритму днів революції і тепер продовжую  працювати у такому режимі,адже  цього вимагає час.
Зараз  я працюю над реалізацією багатьох проектів, спрямованих для покращення роботи  Міністерства. Також багато часу доводиться приділяти роботі з особовим складом, адже всі негаразди породжує людський фактор, у тому числі і корупцію, тому треба працювати на випередження та спільними зусиллями запобігати можливості здійснення будь-яких корупційних проявів. Працюємо над тим, щоб зробити співпрацю з платниками податків більш автоматизованою. Усі повинні розуміти, що країна і суспільство змінилися , а з ними - і підходи до виконання обов’язків працівниками податкової і митної сфери України.

-    На нещодавньому засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято рішення про реорганізацію Міністерства доходів і зборів України у Державну фіскальну службу України. Що змінилось  ?   
-    Функції залишаються майже ті самі. До Міністерства у суспільства виробилось несприйняття  через методи роботи, які мали місце за часів режиму Януковича. На сьогоднішній час порушено кримінальне провадження щодо колишніх керманичів Міністерства,  ведуться слідчі дії, відбуваються кадрові зміни.  Також проводиться оцінка дій працівників Міністерства,  які за часів попередньої влади допускали речі, не сумісні  з виконанням обов’язків держслужбовців. Служба оновлюється, залучаються нові люди, які прагнуть жити і працювати за європейськими стандартами. Тому першочерговим завданням Державної фіскальної служби України є налагодження ефективної робити  на основі партнерських відносин з платниками податків.


-    Ви добре орієнтуєтесь у політичних реаліях нашого часу. Після обрання Президента, країна завмерла в очікування парламентських виборів. Чого Ви очікуєте від майбутнього парламенту?
-    Ми сьогодні маємо легітимно обраного  Президента України . Він задекларував  програму розвитку держави, яку підтримує більшість громадян України. Щодо питання про розпуск парламенту, то на сьогоднішній день у ВРУ працює багато людей, які є причетними до злочинних діянь режиму Януковича, і вони повинні піти на політичну пенсію . Цього вимагає Майдан та суспільство, і дуже приємно , що Петро Порошенко заявив, що Україна матиме навий парламент. Важко сказати, коли вибори відбудуться: чи це буде осінь цього року, чи весна на наступного. Хочеться , щоб вибори відбулись якнайшвидше, щоб країна мала парламент, який буде працювати в інтересах народу України.  Для ефективної роботи держави потрібен новий парламент, який спільно з Президентом України зможе забезпечити  ті вкрай необхідні реформи, про які заявив новообраний Президент та яких очікує народ.

-    Яка національна ідея, на Вашу думку, може об’єднати cхід та захід України та  які компроміси можливі для врегулювання ситуації у східних областях України?
-    Президентські вибори, які відбулися в один тур, показали , що українці є цілісною нацією, адже волевиявлення в усіх областях було однаковим. За підсумками голосування новообраний Президент отримав більше 54 відсотків голосів виборців, і це високий вияв довіри.
Щодо питання про те, чим можна поступитися, то, думаю,  кроком назустріч громадам буде децентралізація влади, що дасть можливість на місцях впливати на розвиток своїх регіонів через органи місцевого самоврядування.

-    Михайле Васильовичу, на завершення нашого спілкування хочу запитати про Вашу команду, адже, як відомо, один у полі не воїн. Тож хто ті люди, які поділять Ваші погляди та підтримують Вас?  
-    У мене вже пройдений певний  життєвий шлях, є значний досвід роботи з людьми. Щодо формування команди, то для мене визначальну роль відіграють моральні якості, адже люди, які мають прагнення якісно та відповідально працювати, фаховий рівень здобувають  дуже швидко. Я добираю людей енергійних, ерудованих, працьовитих та таких, які сповідують моральні цінності.
Наснагу до роботи черпаю з любові до України і рідного краю. Впевненість у своїх силах та стимул до праці забезпечують, у першу чергу, мої рідні та близькі друзі, які в усі часи підтримують мене і співпереживають разом зі мною. Вони і є надійним тилом, стабільним за будь-яких обставин. Також  допомагає мені віра в Бога. Я релігійна людина, тож,  коли важко, читаю Біблію і знаходжу відповіді на питання,  які ставить іноді життя. Авторитет для мене тільки один - і це Господь Бог.  

-    Дякую, Михайле Васильовичу, за розмову. Ви ще раз розкрили себе по-новому для наших читачів - у якості державного діяча.
Дозвольте від імені мешканців Прикарпаття побажати Вам плідної праці на добро нашої держави!

Спілкувався Всеволод Кисілевський

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

Липень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2