Українська правда

ДСЮШ

В селі Тисменичани Надвірнянського району проводилися тактико-спеціальні навчання з гасіння лісової пожежі

Сьогодні на території Надвірнянського спецагролісгоспу ОКП «Івано-Франківськагроліс» в селі Тисменичани Надвірнянського району під керівництвом заступника начальника Управління ДСНС в області підполковника служби цивільного захисту Віталія Федунківа відбулися тактико-спеціальні навчання з гасіння лісової пожежі.

Навчання мали на меті вiдпрацювати взаємодiю мiж пожежно-рятувальними пiдроздiлами гарнiзону i спецслужбами області, а також  перевiрити оперативну готовність особового складу та пожежно-рятувальної техніки служби з надзвичайних ситуацій та працівників спецагролісгоспу до дій у випадку виникнення пожеж в природних екосистемах.
За тактичним задумом навчань, під час патрулювання території рейдовою групою було виявлено,  що на пасовищі, розташованому поруч з лісом, горить суха трава. Про пожежу було одразу повідомлено  лісничого   Надвірнянського  спецагролісгоспу. Наfoto 2 момент виявлення, площа загорання склала 0,4 гектара. Через сильний поривчастий вітер існує загроза розповсюдження  вогню на лісовий масив.
До місця пожежі прибувають працівники лісництва з ранцевими оприскувачами і хлопавками та розпочинають її гасіння.  Під час проведення оперативних заходів працівники Надвірнянського райвідділу міліції затримали двох осіб, підозрюваних в підпалі сухої рослинності.
Тим часом, площа пожежі збільшується, зафіксовано окремі  осередки загорання в лісовому масиві. Вже за кілька хвилин до місця виклику прибувають рятувальники державної пожежно-рятувальної частини №11 м.Надвірна.
Вогнеборці встановлюють пожежний автомобіль на вододжерело, проводять оперативне розгортання та подають стволи  на гасіння пожежі. Одночасно прокладається лінія і для дозаправки пожежного автомобіля та організовується подача стволів від мотопомпи на гасіння пожежі й недопущення розповсюдження вогню на лісовий масив.
На місці пожежі створюється оперативний штаб. До ліквідації загорання залучається місцеве населення села Тисменичани.
За допомогою спеціальної техніки лісового господарства організовано створення мінералізованої смуги. Обмежується рух транспортних засобів по дорогах, території прилеглої до пожежі.
Завдяки спільним зусиллям рятувальників, лісників та місцевого населення, умовну пожежу ліквідовано.
Підбиваючи підсумки  навчань,  заступник начальника  Управління ДСНС в області підполковник служби цивільного захисту Віталій Федунків, зазначив, що мета навчань досягнута, всі задіяні сили та засоби спрацювали злагоджено.
Загалом до ліквідації умовної лісової пожежі залучалося, зокрема, 30 рятувальників, 4 одиниці основної пожежної техніки, 22 працівники спецагролісгослу та місцеве населення.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Дзюдо

Фіртка