Українська правда

ДСЮШ

Зіновій АНДРІЙОВИЧ: Переконаний, що зі сформованою командою професіоналів ми зможемо разом добитись значних позитивних результатів

Минулої суботи, в Івано-Франківську відбулася платформа керівників територіальних громад Прикарпаття на тему «Децентралізація в режимі stand by» у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України (АМУ) за підтримки UDAID.  

У відкритому діалозі  між народними депутатами України, представниками міністерства регіонального розвитку громад та територій України, органів місцевого самоврядування та представниками АМУ відбулася жвава дискусія щодо законодавчих пріоритетів для забезпечення умов ефективної діяльності місцевого самоврядування та можливості розвитку територіальних громад в контексті реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки.

На зустрічі Надвірнянський міський голова звернув увагу присутніх, на те що у Верховній Раді України вже є зареєстровані законопроекти, які покликані суттєво покращити та збільшити дохідні частини місцевих бюджетів: «Мова йде про наступні законопроекти:  про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо  проведення індексації нормативної грошової оцінки землі) (№2561 від 09.12.2019) та  про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення системи горизонтального вирівнювання та покращення  фінансової спроможності місцевих бюджетів (№3175 від 05.032020). Ці законопроекти, я  разом з відповідними фахівцями з асоціації міст України напрацював та зареєстрував у Верховній Раді. Переконаний, що вони дозволять суттєво покращити фінансову спроможність громад України».

В ході конструктивного діалогу було обговорено та напрацьовано проблематику, яка ляже в наступні законопроекти й прийнято звернення до центральних органів влади, зокрема:

– передбачити формульний підхід при розподілі субвенцій та дотацій з Держбюджету між місцевими бюджетами для забезпечення прозорого та справедливого їх розподілу, зокрема, щодо субвенцій на дороги;

– відновити проведення щорічної індексації нормативної грошової оцінки землі;

– не допустити надання податкових пільг суб’єктам оподаткування без належного компенсатора;

– надати органам місцевого самоврядування повноваження з формування та ведення муніципальних фіскальних реєстрів та збереження пайової участі.    

Також, під час зустрічі, очільника Надвірнянської міської ТГ нагородили відзнакою АМУ:

«Щиро вдячний членам Асоціації Міст України за вручення такої знакової для мене нагороди. Переконаний, що зі сформованою командою професіоналів ми зможемо разом добитись значних, позитивних результатів для органів місцевого самоврядування» – зазначив Зіновій АНДРІЙОВИЧ.

Загалом участь у зборах взяли близько 55 представників територіальних громад Івано-Франківської області.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Дзюдо

Фіртка

Лютий 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28