Українська правда

ДСЮШ

Інформатизація освіти вимагає зміщення акцентів

01.11.2013 року вчителі української мови і літератури Делятинського куща провели своє методичне засідання в Делятинській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, що розташувалася воістину в казковому краю смерек.
Про історію школи й досягнення педагогів та учнів розповів директор навчального закладу Дем’янчук Володимир Олексійович.

А вчитель Кметюк Світлана Іванівна повела своїх учнів та гостей стежками справді едемського дивосвіту на уроці „Другорядні члени речення” (5 клас). На основі текстоцентричної технології реалізовано не тільки мовну змістову лінію, а й мовленнєву, соціокультурну та діяльнісну. Учні, спостерігаючи за структурою тексту, самостійно роблять висновки щодо граматичної теми; працюють у парах і самостійно, розв’язують кросворди, виконують творчі завдання. П’ятикласники опановують ази пошукової діяльності, тому цікавими виявилися їхні розповіді про село Луг, на місці якого постало військове містечко, про відомих людей краю, зокрема про Василя Турчиняка, скромного народного умільця, у якого питали поради кращі інженери Варшави й Відня.
Та основне завдання засідання – з’ясувати, як інформаційно-комунікаційні технології сприяють формуванню предметних і ключових компетентностей учителя та учнів. Тому словесник упродовж заняття ефективно використовувала можливості таких педагогічних інструментів, як комп’ютер і мультимедійний проектор, враховуючи вікові особливості п’ятикласників, задоволення їхньої природної цікавості. Це дало змогу конкретизувати об’ємний матеріал, систематизувати здобуту інформацію, формулювати думки стисло й лаконічно.
Учасники семінару дійшли висновку, що головним в освіті є не стільки засвоєння знань, скільки використання технологій навчання як стимулу до саморозвитку. Стає зрозуміло, що відокремити педагогічні інновації від інформаційно-комунікаційних технологій неможливо.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

Січень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31