Українська правда

ДСЮШ

Житель села Бистриця, який є учасником АТО, розповів про бойові дії на Сході

В Надвірнянській районній державній адміністрації відбулася зустріч з Василем Богдановичем Косюком, уродженцем та жителем с. Бистриця – учасником бойових дій в зоні АТО. Розпочав зустрічзаступник голови райдержадміністрації Тарас Олендій. «Маємо честь привітати бійця, який  брав участь в антитерористичній операції, одержав поранення та перебував на лікуванні  в госпіталі в Одесі, а зараз повернувся до рідної домівки, де проходить курс реабілітації».  
Тарас Олендій запросив до слова гостя. Василь Косюк привітався вітанням воїнів Української армії: «Слава Україні! Героям слава!». Боєць розповів про військові будні під час перебування на передовій, участь в бойових операціях, свої особисті хвилювання та переживання, а також поділився своїми роздумами про ситуацію на Сході України.
«10 квітня 2014 рокуя був призваний до Збройних Сил України. З призовного пункту  направили до 51-ої механізованої бригади в м. Володимир-Волинський. Після формування військових підрозділів, приблизно через тиждень, бригада вирушила на навчання до Рівненського полігону, де ми перебували до 6 травня. Того дня виїхали у Дніпропетровську область на межі з Донецькою.  Основним нашим завданням була  охорона блок-постів. Протягом червня-серпня  довелось побувати під Маріуполем, коли прибули в Донецьк стали перед райцентром Оленівка – це 20 км від Донецька. На цьому блок-пості стояли приблизно до кінця липня, звідки вирушили в населений пункт Луганське. В подіях 27 серпня, коли був артобстріл, мене та ще трьох бійців було поранено. Після того нас було направлено в Донецький польовий госпіталь, 28 серпня відбулась перша операція, потім перевезено в Дніпропетровський госпіталь, де перебував добу в реанімації. Коли стан здоров’я стабілізувався, 29 серпня перевезли в госпіталь в Одесу, і там перебував на лікуванні до 3 жовтня».  «Найбільше я боявся полону»,- добавив Василь.  
Василь Косюк висловив вдячність райдержадміністрації та громаді району за вагому підтримку – наданні грошових та матеріальних допомог.
Дальше відбулося активне спілкування присутніх з гостем. Всіх цікавивстан підтримки держави та волонтерівбійців в зоні АТО. Також запитували, чи проводиться відповідне навчання бійців. «Не готових людей не відправляють в бій, – відповів Василь, – з новоприбулими військовими проводять навчання. Перед кожним завданням здійснюється ґрунтовний інструктаж».Також цікавили питання, які настрої в місцевого населення та відношення до українських військових, чи доводилося спілкуватися з сепаратистами та інші. 
«Ми впевнені, що поки є такі сміливі й відважні люди, як Василь Косюк – наша країна нездоланна!»,- на завершення сказав перший заступник голови райдержадміністрації. На пам’ять про зустріч пану Василеві подарували книгу відомого місцевого краєзнавця Івана Кметюка: «Зродились ми великої години».

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка

Липень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2