Українська правда

Надвірнянські ліцеїсти дискутували щодо престижних професій і професіоналізм

«Престижні професії сьогодення» – це не просто розповідь студентам Надвірнянського ліцею про спеціальності, які затребувані на ринку праці, а перш за все, це донесення інформації про престижність робітничих професій до випускників шкіл – майбутніх абітурієнтів, це значний щабель до професійного зростання учнів, і, безумовно, утвердження високого професійного статусу робітника.

Так, 17 березня відбулася зустріч випускників ліцею з спеціалістом Надвірнянського районного центру зайнятості. На профорієнтаційне заняття були запрошені практичний психолог Тетяна Сорочинська та заступник директора з виховної роботи Іван Івановський.
«Здавалося б, усе просто: найпрестижніша в ту чи іншу епоху в суспільстві професія повинна означати і високий прибуток. Але так було далеко не завжди», - розпочала захід провідний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Уляна Півторанюк. Вона ознайомила присутніх з формулою «Хочу», «Можу», «Треба», адже вибір професії, згодом навчального закладу, потім місця працевлаштування – це основні складові, котрі тісно сплетені між собою.
«Престижними вважаються ті професії, які мають високий суспільний статус, користуються впливом і повагою у суспільстві», - вела далі бесіду зі старшокласниками фахівець.
У формі «живої бесіди» ліцеїсти могли вільно висловлювати свої думки, ділитися мріями, бажаннями. На їхню думку потрібними, але не престижними фахівцями є робочі: будівельники, слюсарі, малярі і т.д. Зав’язалась полеміка, в якій кожен мав змогу висловити свою думку з приводу цього, а на уточнююче питання, чим мотивується вибір професії, практично всі опитані відповідали, що головним для них є можливість знайти роботу в майбутньому, отримувати високу зарплату і мати кар'єрний ріст.
Фахівець наголосила, що всі професії потрібні та престижні, особливо робітничого напрямку, адже без них неможливо було б обійтися людині та назвала приклади професій, які не потребують кваліфікації.
«Не треба нехтувати мрією заради «престижу» — це примара, адже тільки в тій галузі, де ти маєш хист, до якої лежить серце, ти станеш успішним. Не треба нехтувати власними мріями, уподобаннями, бажаннями. Дослухатися до порад оточуючих, звісно, варто, але остаточне слово у виборі професії має лишатися за самою людиною», - завершила бесіду вона.
Хай вибір професії не буде помилковим і принесе не тільки успіх, а й щастя, задоволення і духовний розвиток – побажала фахівець.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Дзюдо

Фіртка

Липень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2