Українська правда

Акція з прибирання замку «Краснодвір» в міському парку (фото)

Волонтерська акція з прибирання замку «Краснодвір» в міському парку зібрала представників громадських організацій, творчу та мистецьку громадськість, краєзнавців, громадських активістів та просто небайдужих надвірнянців. Учасники акції прибрали сміття, покосили траву та розчистили територію навколо руїн замку. Під час толоки було залучено спецтехніку комунальних служб, за допомогою якої було вивезено зібране сміття та траву.

Дана акція пройшла в рамках проекту «Надвірнянський замок «Краснодвір»: промоція через мистецтво», який реалізовує ГО «Надвірнянський туристично-інформаційний центр» (директор Володимир Гринішак), за співфінасування Національного Фонду на підтримку демократії (NED) в рамках проекту Агентства з розвитку приватної ініціативи «Спадщина для розвитку: підвищення громадської участі у збереженні та використанні потенціалу спадщини місцевих громад». Партнерами проекту є Надвірнянська міська рада та відділ культури, молоді та спорту Надвірнянської райдержадміністрації.

Вперше до створення культурно-туристичного продукту в громаді буде залучено локацію об’єкта культурної спадщини міста Надвірна – замок «Краснодвір», що дасть поштовх в подальшому більш інтенсивно використовувати культурне надбання міста в інтересах громади. В рамках проекту передбачено очищення території Надвірнянського замку від побутового сміття, мурів замку від чагарників та дерев, проведення концерту естрадно-духового оркестру Надвірнянського районного будинку культури, створення промоційного ролика та відеокліпу, а також видавництво буклету.

Надвірнянська міська рада висловлює щиру подяку всім учасникам акції за проявлену небайдужість та виявлену свідому громадську позицію. Проведення подібних заходів є вкрай важливим, адже це може привернути увагу до вирішення таких питань як збереження історичної спадщини. З маленької справи завжди починаються великі зміни. Надіємось, що спільними зусиллями ми зможемо створити в місті якісний конкурентноспроможний туристичний продукт та зберегти для своїх нащадків нашу історію.

Нагадаємо, що минулого тижня пройшла дводенна стратегічна сесія в рамках іншого  проекту «Інтерпретація спадщини замку Краснодвір: стратегія, план та візія», який реалізовується завдяки фінансовій допомозі Європейського Союзу в рамках програми міні-грантів проекту ReHERIT «Спільна відповідальність за спільну спадщину». Під час заходу робоча група працювала над розробкою  Стратегії щодо подальшого поводження з замком «Краснодвір». Найближчим часом планується ще одна така зустріч за участі експертів в даному питанні. 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка

Липень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1