Українська правда

ДСЮШ

На Надвірнянщині відбулась акція протесту "Ні капітуляції! Ні продажу українських земель!"

«Ні капітуляції! Ні продажу українських земель іноземцям!» з такими гаслами українці масово протестують. На сьогодні саме реалізація так званої формули Штайнмаєра і зняття мораторію на продаж українських земель обурили суспільство. Чинний президент та уряд нехтує національними інтересами та працює виключно для олігархів, котрі й лобіюють питання продажу української землі.
23 жовтня мешканці націоналістичного містечка Надвірна та Надвірнянського району висловили своє чітке «НІ! Капітуляції та продажу земплі!»
Депутат Івано-Франківської обласної ради, голова РО ВО «свобода» Михайло Іваночко виступив перед присутніми, висловивши тверду позицію націоналістів щодо ситуації в державі.
«Українська земля – це наш стратегічний продукт, це те за що сотні тисяч українців віками проливали свою кров. Наші діти, онуки, правнуки повинні володіти землею, яку передали нам наші предки. Нам на 28 році української незалежності, в умовах неоголошеної війни необхідно максимально вберегти рідну землю від різного загарбання. Українські націоналісти здатні захистити національні інтереси, надбання народу. Дана акція це своєрідне попередження вищому керівництву держави щодо їхніх антинаціональних дій.» – наголосив Іваночко.
Голова Надвірнянської районної ради, свободівець Іван Гурмак відзначив, що на позачерговій сесії районної ради було прийняте рішення щодо недопущення продажу українських земель та формули Штайнмаєра.
Від імені воїнів російсько-української війни виступив голова ГО «Надвірнянське об’єднання воїнів АТО», депутат міської ради, боєць-доброволець Олег Туєшин. За його словами, ми повинні боротися до переможного кінця, а не нехтувати тисячами життів побратимів і посестер, котрі вірили в Єдину Соборну Українську державу.
Свою підтримку висловили народний депутат України Зіновій Андрійович, представники політичних партій Конгрес Українських Націоналістів Василь Андрейчук та ВО «Батьківщина» Ігор Писклинець.
Учасники Акції одноголосно ухвалили відповідно резолюцію та передали народному обранцю з вимогою відстояти позицію українців у парламенті.
Крім того до резолюції, на прохання приватного підприємця з міста Надвірна Романа Кочержука, внесли також пункт щодо скасування встановлення касових апаратів. Про це інформує прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода».
Текст резолюції:
Вже 17 років питання зняття мораторію на продаж землі є каменем спотикання в українській політиці. Запровадження повноцінного ринку землі на сьогоднішній день є вимогою до України від міжнародних кредиторів. Однак, враховуючи бойові дії на сході України, при відкритті ринку землі є ризик втрати територій. Таким чином, наша країна в нинішніх умовах не готова до ринку землі ні в організаційному, ні в правовому, ні в економічному сенсі.
У зв’язку із цим виникає багато відкритих питань від вирішення яких залежить доля сьогоднішніх землевласників. В першу чергу, сумнівними є спроможність і бажання державних органів влади забезпечити прозорість ринку землі, захист землевласників перед можливими шахрайськими і спекулятивними схемами. Наскільки високим є ризик масового скуповування земельних паїв і формування на цій основі не орендодавців, а монопольних власників-латифундистів на одному із останніх неприватизованих ресурсів країни? Чи вдасться, забезпечити пріоритетність купівлі для дрібних землевласників на перших етапах після зняття мораторію?
Сьогодні відсутні ринкові механізми, які повинні допомогти у формуванні ціни на землю. Відсутні механізми, програми пільгового кредитування національного українського сільськогосподарського товаровиробника, зокрема, і малих фермерських господарств, що ставить сільського господаря у неможливість конкуренції перед агрохолдингами та корпораціями, що мають можливість користуватися залученими іноземними інвестиціями.
Отже, земля може стати заручницею спекулятивних дій, внаслідок яких буде зірвано злагоджену роботу агропромислового комплексу, що може вплинути на продовольчу безпеку і призвести до дестабілізації в Україні. Нам належить зробити свій вибір між поспішним відкриттям ринку земель сільськогосподарського призначення і комплексною земельною реформою.
Згідно зі статтею 13 Конституції України, земля та її надра в межах території України є об’єктами права власності українського народу. Таким чином, це виключно справа референдуму.
Крім того у мешканців краю викликає велике занепокоєння позиція провладної партії, щодо врегулювання військового конфлікту на Донбасі й погодження керівництва держави на так звану «формулу Штайнмаєра».
Враховуючи наведене, звертаємося до Верховної Ради України та народного деепутата України від виборчого округу № 87 Зіновія Андрійовича:
Вимагаємо недопущення швидкого відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення в Україні та продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.
Вимагаємо, ні в якому разі не підтримувати жодний законопроект, який би дозволяв продаж земель сільськогосподарського призначення, особливо іноземцям та здачі національних інтересів, погоджуючись на так звану «формулу Штайнмаєра». Ви, як уродженець Надвірнянщини маєте своїм голосуванням у Верховній Раді України висловити свою позицію, яку підтримує переважна більшість (близько ¾) мешканців нашого краю, яка полягає в категоричному несприйнятті позиції про вільний продаж земель сільськогосподарського призначення, особливо іноземцям.
Доводимо до Вашого відома, що на сьогоднішній день вже 8 обласних рад, 39 міських (в т.ч Надвірнянська), 23 районних рад (в т.ч. Надвірнянська та Ланчинська ОТГ) прийняли звернення до керівництва країни не впроваджувати так звану земельну реформу, та проти здачі національних інтересів, погоджуючись на так звану «формулу Штайнмаєра».
Дослідження соціологічної групи «Рейтинг» свідчать, що 73% громадян України проти розпродажу української землі, а 74% вважають, що має бути референдум з цього питання.
14 жовтня 2019 року понад 20 тисяч націоналістів разом із аграріями дали останнє попередження владі застерігаючи не гратись з Українцями. Земля – це є стратегічний ресурс, який не продається так само, як рідна мати. Землю нам дав Господь.
Президент України Володимир Зеленський у своїй передвиборчій програмі чітко декларував «Мій перший законопроект: «Про народовладдя». У ньому ми разом закріпимо механізм, за яким тільки Народ України буде формувати основні завдання для влади через референдуми та інші форми прямої демократії. В сучасній Україні це повинно відбуватись із максимальним використанням новітніх технологій». Натомість ключове питання нації – питання землі – вирішують не на референдумі, а таємно збираючи комітет Верховної Ради України та кулуарно вирішуючи це стратегічне для кожного українця питання.
Крім того, діючий Президент України В. Зеленський під час «прес-марафону» заявив: «Ситуація із земельним законом складна. Я знайшов час і зустрівся з багатьма фермерами, я їх почув, «червоні лінії» побачили. Зараз я кажу, що ні у якому разі не можна нести цей закон до Верховної Ради». 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Дзюдо

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5