Українська правда

ДСЮШ

Іван Гурмак поділився спогадами про Революційні події

«Будучи комендантом Надвірнянського Майдану, пригадав наскільки важко тоді було достукатися до місцевої влади. Владний режим 2013-2014 року намагався силою загнати українців у азіатсько-московське рабство. Однак напевне отой генетичний код волелюбності та боротьби прокинувся в мільйонах, які вийшли на протест і три холодних місяці відстоювали на Майдані свої переконання та цінності. Кожен українець в тій чи іншій мірі приклався до творення Революції Гідності, хтось більше, а хтось менше, але кожен робив свій внесок у досягнення спільної мети. Я не буду зосереджувати увагу на роботі Надвірнянського штабу національного спротиву та скажу, що ми розуміли яка велика відповідальність в координації людей. Адже, кожен хотів чимось допомогти. Одні приносили медикаменти, інші матеріальну допомогу для Майдану, а хтось відправлявся в Київ. Надвірнянський Майдан весь час жив і підтримував всіляко мітингувальників.
Кожен з нас в той час відчував свою важливість.
У мене в Галицькому районі є двоюрідний брат, о. Микола, священник УГКЦ. Пригадую як я приїхав в грудні 2013 на Майдан, зайшов в Жовтневий палац і там же буквально наштовхнувся на нього. Чомусь у мене одразу виникло питання чим він-священник тут поможе, а він говорить так: "зараз, брате, я ще з одним священником молимось, потім їмо і йдемо чергувати на барикаду, трішки поспимо і знову до молитви."
Те почуття, що ти потрібний робило сильнішим і я це чітко зрозумів 11 грудня, коли ми відбили беркутів.
Вдруге я приїхав в січні і Надвірнянська сотня тоді пікетувала Святошинський суд, де проходило засідання у справі активістів, які підірвали пам’ятник Леніну. Ми стикнулися в невеличкій сутичці з беркутівцями і в такі моменти розумієш, наскільки важливо коли з тобою є побратими. Повернувшись в Жовтневий палац, нас повідомили про можливий штурм і мене відправили на допомогу медикам. Дякувати Богу в той день нас не штурмували.
Революція Гідності особисто для мене підтвердила те наскільки в складній ситуації українська нація є єдиним живим і злагодженим механізмом різних людей.
Сьогодні, прикладом єдності Надвірнянщини є діючий волонтерський рух, бо поки знаходяться ті, які нададуть допомогу і ті, які її відвезуть на фронт доти й буде тривати боротьба з жагою перемоги.
Негатив, який залишив по собі Майдан, це невиконані вимоги мітингувальників. Розуміємо, що війна на Сході вкотре нас випробовує, але будьмо єдині як тоді на Майдані і заради полеглих Героїв Небесної Сотні не дозволяймо собі зневіритися у силі української нації - Спільноті мертвих, живих і ненароджених! Слава Україні! Слава Героям Небесної Сотні»
Інтерв'ю голови Надвірнянської районної ради Івана Гурмака одному із видань.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка