Українська правда

Іван Гурмак поділився спогадами про Революційні події

«Будучи комендантом Надвірнянського Майдану, пригадав наскільки важко тоді було достукатися до місцевої влади. Владний режим 2013-2014 року намагався силою загнати українців у азіатсько-московське рабство. Однак напевне отой генетичний код волелюбності та боротьби прокинувся в мільйонах, які вийшли на протест і три холодних місяці відстоювали на Майдані свої переконання та цінності. Кожен українець в тій чи іншій мірі приклався до творення Революції Гідності, хтось більше, а хтось менше, але кожен робив свій внесок у досягнення спільної мети. Я не буду зосереджувати увагу на роботі Надвірнянського штабу національного спротиву та скажу, що ми розуміли яка велика відповідальність в координації людей. Адже, кожен хотів чимось допомогти. Одні приносили медикаменти, інші матеріальну допомогу для Майдану, а хтось відправлявся в Київ. Надвірнянський Майдан весь час жив і підтримував всіляко мітингувальників.
Кожен з нас в той час відчував свою важливість.
У мене в Галицькому районі є двоюрідний брат, о. Микола, священник УГКЦ. Пригадую як я приїхав в грудні 2013 на Майдан, зайшов в Жовтневий палац і там же буквально наштовхнувся на нього. Чомусь у мене одразу виникло питання чим він-священник тут поможе, а він говорить так: "зараз, брате, я ще з одним священником молимось, потім їмо і йдемо чергувати на барикаду, трішки поспимо і знову до молитви."
Те почуття, що ти потрібний робило сильнішим і я це чітко зрозумів 11 грудня, коли ми відбили беркутів.
Вдруге я приїхав в січні і Надвірнянська сотня тоді пікетувала Святошинський суд, де проходило засідання у справі активістів, які підірвали пам’ятник Леніну. Ми стикнулися в невеличкій сутичці з беркутівцями і в такі моменти розумієш, наскільки важливо коли з тобою є побратими. Повернувшись в Жовтневий палац, нас повідомили про можливий штурм і мене відправили на допомогу медикам. Дякувати Богу в той день нас не штурмували.
Революція Гідності особисто для мене підтвердила те наскільки в складній ситуації українська нація є єдиним живим і злагодженим механізмом різних людей.
Сьогодні, прикладом єдності Надвірнянщини є діючий волонтерський рух, бо поки знаходяться ті, які нададуть допомогу і ті, які її відвезуть на фронт доти й буде тривати боротьба з жагою перемоги.
Негатив, який залишив по собі Майдан, це невиконані вимоги мітингувальників. Розуміємо, що війна на Сході вкотре нас випробовує, але будьмо єдині як тоді на Майдані і заради полеглих Героїв Небесної Сотні не дозволяймо собі зневіритися у силі української нації - Спільноті мертвих, живих і ненароджених! Слава Україні! Слава Героям Небесної Сотні»
Інтерв'ю голови Надвірнянської районної ради Івана Гурмака одному із видань.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5