Виставка картин Галини Винник 2020

Українська правда

ДСЮШ

Партія "Воля" за продовження спецдозволу "Укрнафті" на особливих умовах

Під час засідання депутатської комісії з питань екології та раціонального природокористування заступник голови обласної ради Ольга Галабала повідомила, що «ВОЛЯ» вимагає продовжити спецдозвіл НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафти» на видобування газу та нафти на території Битків-Бабченського родовища, а також передбачити у ньому особливі умови, які б гарантували сплату «Укрнафтою» податків до місцевих бюджетів та участі у соціально-економічному розвитку громад.
Питання «Укрнафти» має дві сторони, які треба врахувати і прийняти зважене рішення. З одного боку, підприємcтво не можна позбавляти спецдозволу на видобуток надр, щоб не допустити скорочення працівників та не наражати жителів на небезпеку, з іншого – треба гарантувати захист інтересів громад.
«Пропоную обласній раді звернутися до Держгеонадр із проханням штучно не позбавляти дозволу на видобування надр, але в той же час в особливі умови спецдозволу внести ті положення, які захищатимуть інтереси громад, забезпечуватимуть сплату податків у місцеві бюджети, – зазначила Галабала. – Ми повинні мати добре працююче підприємство,  але з добрими і чесними стосунками з місцевими громадами». На її думку, «Укрнафта» має сплачувати ПДФО у місцевий бюджет (область недоотримує близько 20 млн. грн. ПДФО від надракористувачів), оформити належним чином правовідносини на користування землею, брати участь у соціально-економічному розвитку населених пунктів, зокрема, в утриманні у належному стані доріг та компенсовувати збитки за завдану екологічну та іншу шкоду. Саме такі положення необхідно включити до особливих умов. Члени комісії підтримали таку пропозицію Ольги Галабали та партії «ВОЛЯ». Вирішено підготувати відповідне звернення, винести його розгляд на друге засідання 4-ї сесії обласної ради та напрацювати особ­ливі умови спецдозволу для продовження роботи підприємства на території Битків-Бабченського родовища.
Селищний голова Биткова Василь Вінтоняк на засіданні комісії наголосив, що припинення видобування вуглеводнів складає велику небезпеку для місцевих жителів. «Ми вкрай стурбовані тим, що наше селище знаходиться на газових пластах, де на глибині 60-100 см від поверхні грунту у нас уже є газ, який сам виходить із землі. Якщо припинити видобувати газ, то він  виходитиме у будинки із труб, що становить для нас велику загрозу. Тому жителі селища підтримують продовження дію спецдозволів НГВУ «Надвірнанафтогаз», – зазначив він.
Народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко звернувся із запитом до Кабінету міністрів України, в якому просить відновити розробку Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища та не допустити скорочення працівників НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта». Припинення робіт із розробки родовища уже спричинило негативні наслідки і загрожує жителям. «На сьогодні є необхідним якнайшвидше відновлення робіт із розробки Битків-Бабченського родовища та видачі спеціального дозволу на користування надрами у межах цього родовища та недопущення припинення робіт із розробки інших родовищ, з метою запобігання скорочення працівників, зменшення надходжень до бюджетів та недопущення настання негативних екологічних наслідків», – наголосив Дерев’янко.
Нардеп просить Державну фіскальну службу України вжити заходів відносно ПАТ «Укрнафта» та інших суб’єктів, які розробляють родовища та видобувають корисні копалини на території Івано-Франківської області, з метою повної сплати ними податку на доходи фізичних осіб та інших податків до державного та місцевих бюджетів.
Питання «Укрнафти» також обговорили на сесії Надвірнянської міської ради. Люди ВОЛІ разом із всіма депутатами міської ради підтримали звернення адміністрації та профспілкового комітету НГВУ «Надвірнанафтогаз»  до керівництва держави з вимогою припинити блокування Урядом і органами виконавчої влади видачі відповідних дозвільних документів та недопустити звільнення працівників і скорочення робочих місць. Голова фракції «ВОЛЯ» Володимир Монастирецький запропонував, як необхідний крок при видачі спеціальних дозволів на користування надрами, передбачити для ліцензіата особливі умови, які б гарантували сплату ним податків та підтримку громад. Детальне обговорення цієї пропозиції перенесли на наступну сесію.
Депутат районної ради від партії «ВОЛЯ» Тетяна Пришляк направила депутатам Пасічнянської сільради депутатське звернення із проханням звернутись до органів державної влади щодо згаданої ситуації із ПАТ «Укр­нафта». На сесії сільської ради вирішили скерувати це звернення керівництву НГВУ «Надвірнанафтогаз», - інформує Народна воля.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Дзюдо

Фіртка

Вересень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4