Українська правда

ДСЮШ

На місці загибелі вояків УПА провели вшанування їх героїчного Чину

13 березня 2016 року селі Цуцилові Надвірнянського району відбулися вшанування вояків УПА Бойчука Михайла та Савчука Дмитра на місці їх загибелі. Панахиду за невинно убієнними Героями визвольних змагань українського народу відправили духовні отці місцевих церков сіл Перерісля та Цуцилова.

Вшанування відбулися за участі родичів загиблих повстанців, духовенства, представників районної станиці Братства вояків ОУН-УПА, районної ради, місцевої громадськості.
Пам’ятний хрест споруджено з ініціативи вояка районної станиці братства ОУН-УПА Дмитра Мельника, який звернувся до надвірнянських свободівців та просив відновити хрест, облагородити місце загибелі наших славних вояків. Встановили новий хрест в пам'ять про двох упівців, які загинули від рук московських кагебістів та на хресті розмістили пам’ятну табличку, з надписом «Бойчук Михайло син Миколи та Савчук Дмитро син Прокопа, які загинули в 1947 році».
«У 1947 році через зраду НКВДисти дізналися про те, що в хатині, яка знаходилася на краю села, переховуються двоє повстанців. Карателі оточили оселю та пропонували нашим воякам здатися, але вони обрали смерть від кулі. Їх криївку було знищено того ж дня, а тіла залишили у центрі села. Тільки на третю ніч сміливці, не зважаючи на страх смертельної розправи, таємно поховали, по-християнськи, українських патріотів на кладовищі» - переповідає спогади очевидців Дмитро Мельник.
Голова районної станиці братства УПА Михайло Юркевич зазначив, що такими могилами та хрестами всіяна ненька Україна. А наше завдання донести в пам'яті молодому поколінню про подвиги УПА, які служать прикладом мужності та самопожертви і сьогодні для наших захисників на передовій східного фронту.
Боєць 4-го батальйону Національної Гвардії Укураїни Олег Туєшин наголосив: «Наше завдання зараз перемогти у визвольних змаганнях, в українсько-московській війні та навести лад у державі».
Голова районної ради Іван Гурмак у своєму виступі, згадавши про новітніх героїв нашого району, які віддали життя за волю України зазначив: «Ми маємо набратися віри, сили, терпіння і прикласти усі зусилля, щоб забезпечити свою армію. Тому, що хлопці хочуть воювати, їм не потрібен «хиткий» мир, не потрібне перемир’я, їм потрібна повна перемога над ворогом». Закінчив свій виступ, голова районної ради словами нашого пророка Тараса Шевченка.
«Сьогодні ми вшановуємо великих героїв. Вони віддали найцінніше що є,- життя, життя за себе і за нас. Ці герої стоять на одному рівні з тими видатними людьми, хто родився та помер у березні, а це: Володимир Івасюк, Іван Мазепа, Тарас Шевченко, Роман Шухевич. І ми маємо жити по словах нашого пророка , прабатька українського націоналізму - Тараса Шевченка «В своїй хаті – своя правда і слава і воля!». Ми повинні бути сильними, і тоді зможемо разом здолати ворога, та побудувати українську соборну державу» - наголосив депутат обласної ради Михайло Іваночко.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять учасників національно-визвольної боротьби та загиблих Героїв новітньої України.
Місцевий колектив села Переросля виконав в’язанку повстанських пісень.
Громада спільно виконала український Славень – Гімн України, яким і завершився патріотичний захід.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

Вересень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4