Українська правда

Юрій Дерев`янко: "Нафтогазовидобувники повинні сумлінно і повністю сплачувати податки"

У вівторок, 23 лютого, народний депутат України Юрій Дерев`янко, заступник голови обласної ради Ольга Галабала, депутати обласної Ольга Федишина та районної рад Тетяна Пришляк провели робочу зустріч із сільськими та селищними головами, депутатським корпусом та громадами Пньова, Пасічної та Биткова. Їх об’єднує не тільки географічне сусідство, а й те, що на території цих населених пунктів здійснюють свою діяльність виробничі підрозділи «Укрнафти», «Укргазвидобування»,«Укркарпатойл» та інші підприємства. Всі ці суб’єкти господарювання не доплачують значну частину коштів у місцеві бюджети.
Народний депутат України акцентував на необхідності залучення екологічних коштів, грошей із Державного фонду регіонального розвитку та видатків на соціально-економічний розвиток обласного та державного бюджетів для будівництва дороговартісних об’єктів, серед яких дошкільні навчальні заклади, школи, амбулаторії. Він наголосив, що не всі надракористувачі є сумлінними платниками податків. – Зараз наше спільне завдання із сільськими та селищними головами, депутатами різних рівнів та громадою – змусити їх платити чесно земельний податок, рентні платежі та податок з доходів фізичних осіб. Більшість підприємств сплачують ПДФО не за місцем розташування виробничих потужностей, а за місцем юридичної реєстрації. На сьогодні Івано-Франківщина недоотримує близько 20 млн. грн. Складається дивна ситуація: люди працюють і виробничі потужності знаходяться у Пасічній, Пнів`ї та Биткові, а податки сплачують в іншому місці.
Заступник голови облради Ольга Галабала відзначила той факт, що на території згаданих сіл видобувають найбільше нафти і це найстаріший нафтопромисел у Надвірнянському районі. – Найбільша проблема, що в «Укрнафти» закінчився термін дії дозволу на видобуток на Битківсько-Бабченському родовищі. Свердловини зараз не законсервовані і перебувають в аварійному стан. Деякі нафтогазовидобувні підприємства сплачують мізерно малі кошти. Ось наприклад, «Укркарпатойл» сплачує ренти у Держбюджет 176 млн. грн., а до місцевих – лише 278 тис. грн., а за землю – 13 тис. грн.Аналогічна ситуація з «Укргазвидобуванням» – 107 млн. грн. ренти, на місцях залишається 132 тис. грн., а за землю – 53 тис. грн.
Жителів Пасічної, як проінформував сільський голова Василь Михайлюк, найбільше хвилює проблема водопостачання. – Через нафтовидобуток вода у селі солона, люди копають криниці, та це все даремно, – такі думки висловлює пасічнянська громада. Ольга Галабала переконана, що ця проблема потребує першочергового розв’язання. Треба комплексно із «Укрнафтою» вирішувати її і віднайти шлях, як відшкодувати людям їхні грошові затрати. Пасічна зіткнулася ще з однією значною проблемою. Наприкінці минулого року за рішенням Кабміну, у цього села забрали 1 млн. 800 тис грн. ренти за видобуток корисних копалин. Нагадаємо, що на їхній території здійснюють свою діяльність три кар’єри. Народний депутат від Надвірнянщини Юрій Дерев`янко переконаний, що Кабмін замість обіцяної децентралізації розпочав процес бюджетної централізації. Своїм рішенням відніс пісковики до загальнодержавних корисних копалин і забрав ренту від них до центральної скарбниці, з яких 25% повертатимуть в обласний бюджет. Депутат порушуватиме питання про рентну плату за надра для місцевих бюджетів у Верховній раді та Кабінеті міністрів.
Юрій Дерев`янко та Ольга Галабала ініціюватимуть питання щодо наведення порядку із Битків-Бабченським родовищем та орендою землі нафтовидобувачами. Люди «Волі» активно відстоюють питання добудови Битківської ЗОШ І-ІІІ ст. та ДНЗ у Пньові. Щодо Биткова, там взяті зобов`язання не виконує «Укрнафта». – За нашим наполяганням подані проекти у Держфонд регіонального розвитку та у план соціально-економічного розвитку держбюджету, – мовить Юрій Дерев`янко. – Зараз ми також відстоюємо ремонт доріг – об’їзної, Надвірна-Бистриця та Битків-Білозорина.

НАРОДНА ВОЛЯ

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

Вересень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4