Українська правда

Ланчинці на 24-му році Незалежності України позбулись назв радянських вулиць

Згідно з рішенням останньої сесії селищної ради, Ланчин позбувся совєцьких назв вулиць, які офіційно отримали імена видатних особистостей в історії України. «Після відновлення української незалежності на початку 90-х років на Прикарпатті багатьом вулицям і майданам були повернуті історичні назви, а також надані імена видатних особистостей в історії України. Але, на жаль, справа з поверненням історичних назв не була завершена, і сьогодні, на 24-му році Незалежності, обличчя смт. Ланчина зберігає шрами колишнього колоніального глумлення над Україною – вулиці з іменами діячів російської комуністичної імперії, причетних до здійснення злочинів проти українців та української держави», - зазначив депутат Надвірнянської районної ради Михайло Іваночко.
Селищний депутат Марія Яворська разом із районним депутатом Михайлом Іваночком вже третій рік поспіль добивалися перейменування совєцьких назв вулиць.
Окрема особлива подяка Ланчинському селищному голові Михайлу Іванюку за внесення питання на розгляд сесіїї і селищним депутатам за позитивно прийняте рішення.
Так за ініціативи націоналістів було прийняте рішення про перейменування вул. Ковпака – Косюка Василя, вул. 40 р. Перемоги - Данила Галицького, вул. 30 р Перемоги – Михайла Левицького, вул. К. Стрелюка – О. М. Косила, вул. Руднєва – Героїв Крут.
«Ми давно займаємося справою відновлення історичних назв чи назв на честь героїв, пов'язаних із Надвірнянщиною, Прикарпаттям, цілою Україною, які логічно й історично обґрунтовані. Ми маємо позбавлятися совєцької минувшини», – наголосила свободівка Марія Яворська.
Націоналіст Михайло Іваночко після довгих років боротьби з місцевою владою, щодо перейменування вулиць зауважив, що «коли над Україною знову навис чобіт московського окупанта, що нищить нашу націю, наші вулиці носять імена їх вождів. Ми повинні виправити історичну несправедливість, зробити рішучий крок для зняття тавра наруги над Ланчином та всією Україною. Перейменування вулиць селища замість імен колишніх комуністичних злочинців, імена людей, які життя і працю свою поклали на вівтар боротьби за Україну, а також видатних земляків. Це є посильний і незабутній вклад у відновленні слави всього українського народу».

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Дзюдо

Фіртка

Вересень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4