Українська правда

НКРЕ працює в інтересах п'яти олігархів — нардеп Юрій Дерев‘янко

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), працює в інтересах обленерго олігархів, а не в інтересах кінцевих споживачів електроенергії. Про це на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс" заявив народний депутат, член Ради партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко.
"Добробут власників обленерго напряму залежить від регулятора галузі — НКРЕКУ", — наголосив Дерев'янко. 
Нардеп пояснив, що йдеться про ринок підключення до електричних мереж, де НКРЕКУ фактично встановила монопольне становище та забезпечила додатковий корупційний дохід для обленерго.
Так, Постановою НКРЕ №32 від 17 січня 2013 року були затверджені Правила приєднання електроустановок до електричних мереж (далі — Правила), за якими проектування, будівництво та підключення до електромереж покладено на електропередавальну організацію, якими є обленерго. До підписання згаданої постанови на ринку працювали тисячі компаній, які надавали аналогічні послуги.
Ці правила нав'язують споживачу єдиного монопольного виконавця вказаних послуг та завідомо завищений розмір плати за їх надання.
Учасники прес-конференції повідомили, що у випадку нестандартного підключення до електромереж користувач має дати хабар у розмірі 4000 гривень за кожен КВт напруги в мережі. 
"Ринок з підключення до електромережі є суміжним ринком з постачанням електроенергії. За два роки цей ринок фактично загнаний у монопольне становище обленерго, які його повністю контролюють. Так, на ринку залишились лише "свої" компанії, які залучаються обленерго на субпідряд, що збільшує вартість послуг для споживачів", — зазначає Дерев'янко.
Як зазначив нардеп, у зв'язку з цим партія "ВОЛЯ" виступає за демонополізацію ринку підключення до електромереж та розробляє відповідний законопроект, який повинен допустити до участі у виконанні вказаних робіт компанії, які мають відповідну ліцензію.
"Ми вимагаємо негайно внести зміни у відповідну постанову НКРЕКУ, забезпечити прозорий конкурентний ринок, який стосується розробки проектної документації та виконання робіт по підключенню до електромереж", — заявив Дерев'янко.
За його словами, в грудні 2014 року партія "Воля" вже зверталася з подібними ініціативами в НКРЕКУ, проте отримала лише формальну відповідь про так і нереалізований до теперішнього моменту план комісії створити спільну з учасниками ринку та народними депутатами робочу групу для вивчення питання та вжиття заходів щодо демонополізації ринку підключення до електромереж.
У свою чергу директор компанії-проектувальника ПП "Профенергобуд" Артем Уріадкопелі, компанія якого раніше  надавала послуги з підключення споживачів до електромереж, підкреслив, що інвестиційний клімат через дії НКРЕКУ суттєво погіршується. Це пов"язано з тим, що обленерго критично затягує термін виконання робіт, а споживачі вимушені чекати підключення більше року замість визначених 1,5 місяців.
За відкритою інформацією, акції понад 20 обленерго зараз знаходяться в руках п'яти українських олігархів — Ріната Ахметова, Ігоря Коломойського, Юрія Бойка, Ігоря Суркіса та Костянтина Григоришина.
За індикатором "Підключення до електромереж" у рейтингу "doing business" Україна посідає 185 місце з 189. Кількість дозвільних процедур у цьому секторі досягає 10, процес отримання дозвільних документів розтягується на 277 днів, а вартість перевищує 165,5% від доходу на душу населення.
Нагадаємо, напередодні партія "ВОЛЯ" домоглася прийняття Верховною Радою Пакету антиолігархічних законопроектів. Це зміни щодо трансферного ціноутворення (про скасування пільг олігархам); щодо підвищення ставки ренти за видобування нафти, газу, руди; щодо виплати дивідендів державі компанією "Укрнафта", що є в спільній власності держави.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

Серпень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6