Українська правда

ДСЮШ

Дерев‘янко закликає Раду підтримати законопроекти щодо повернення надбавок освітянам і медикам

Народний депутат від ТВО №87 з центром в м. Надвірна Юрій Дерев'янко закликає Верховну Раду ухвалити законопроекти №2180 і №2186, яким передбачається повернути скасовані освітянам і медикам надбавки до зарплат та повернути безоплатне харчування, проїзд і забезпечення підручниками школярів.

За словами Дерев'янка, Кабінет міністрів скасував ряд додаткових виплат для наукових, медичних та педагогічних працівників, а також припинив індексацію доходів населення, що є неприпустимим в нинішніх умовах.
Він нагадав, що раніше Кабмін скасував обов'язкову виплату надбавок педагогічним працівникам у розмірі 20 % від посадового окладу.
"Педагоги втратили від 200 до 600 гривень свої надбавок до зарплат, які вони отримували за фах, за кваліфікації, за класне керівництво і перевірку зошитів. Мова йде про те, що сьогодні заборгованість саме перед освітянами становить близько 2,5 мільярда гривень", — наголосив нардеп.
"Минулого тижня, коли я здавав кров у центрі переливання крові для учасників АТО, до мене підійшла одна із медсестер і каже: "Що ви там робите у Верховній Раді? Ми вимушені сьогодні їсти одне сало і хліб, інакше грошей не вистачає до заробітної плати", — зазначив Дерев'янко.
"Ми наполягаємо, щоб сьогодні були розглянуті ці два ключових законопроекти", — додав він.
Нардеп зауважив, що перший законопроект — №2180 — дає можливість встановити індексацію для тих бюджетників, які сьогодні фактично знаходяться за межею бідності.
"Це в середньому 20-25% можливих індексацій на рік, які уряд мав би зробити в цей важкий 2015 рік. Це дасть можливість відновити всі ті виплати, які отримували медики, педагоги і всі освітяни за важкість праці, за свій фах і за те, що вони робили ту роботу, яку і надалі продовжують робити. Ми вважаємо, що це не були пільги. Це була та частка коштів, які всі сприймали як свою заробітну плату. І ми зобов'язані відновити ці надбавки", — пояснив нардеп.
"Ці зарплати дають можливість людям хоча б трохи якось вижити і збалансувати той жах, який ми отримали за оці 1,5 місяця, ту паніку, яка була спровокована Національним банком і урядом", — додав він.
Також народний депутат партії наголосив на ухваленні законопроекту №2186.
Зокрема, документ передбачає: по-перше, повернення безоплатного харчування для дітей молодших класів у школах — 715 млн гривень економії на рік, по-друге, безоплатний проїзд для учнів, студентів та вчителів в сільській місцевості. Третє — безоплатне забезпечення учнів підручниками — з нового навчального року діти молодших і старших класів не будуть отримувати безкоштовні підручники. Четверте — гарантії першого робочого місця для молодих спеціалістів.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка

Липень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2