Українська правда

ДСЮШ

Депутат міськради Олег Туєшин: "Живемо в землянках, виритих бліндажах. Без світла, води..."

Олег Туєшин депутат Надвірнянської міської ради, голова міської організації ВО «Свобода», активний учасник Революції Гідності, волонтер, а зараз  - боєць, який пішов захищати Україну від московського окупанта у складі 4-го батальйону оперативного призначення Національної Гвардії «Крук». Від нового року перебуває на передовій східного фронту. Спілкуючись в телефонному режимі із Олегом Туєшином ми дізнаємося про життя наших побратимів,  особливості та умови перебування наших військових.


«Наш підрозділ це відділення  розвідки в якому проходять службу окрім мене надвірнянці Андрій Лисканюк, Ярослав Сушириба та Богдан Мельник. Наше завдання полягає у добуванні, зборі та узагальненні відомостей про бойовий склад, положення, стан угруповань військ противника, характер його дій і наміри, сильних та слабкі сторони, а також характер займаних ним районів та позицій, нові засоби боротьби та способи дій в бою з ворогом. Ми повинні моніторити все, що відбувається на сусідніх територіях».
Про умови проживання свободівець не нарікає, а зазначає – це війна, тому немає на що жалітися, кожен хто тут є знав на що він іде.
«Живемо в землянках, виритих бліндажах. Без світла, води. Вся електрика в нас працює на генераторах. Складніша ситуація з місцевим населенням, в будинках через обстріли немає електрики. Люди налякані. Молодь вже давно покинула свої домівки, залишилися одні пенсіонери. Місцеві жаліються на окупантів, адже сепаратисти часто грабували їхні домівки. Вони розповідають, що то були «казаки» і інші військові».
Сьогодні коли м. Кримське під контролем української армії, люди здають росіянам позиції наших військових. Проблема в інформаційній війні, яка проводилась на цих територіях, зазначає свободівець.
«Інформаційно ми дуже програємо. Тому, певно, і не маємо суттєвого збільшення підтримки місцевого населення. Тобто ця підтримка певною мірою, звісно, є і відчувається, але маємо визнати, що ніяк не працюємо на противагу запущеній з Росії пропагандистській машині. Україна не виробила ніякого механізму протидії московській пропагандистській чумі».
З усіх сторін обстріли. Обстрілюють з «Градів», мінометів, артилерії. Останнім часом, як зазначив націоналіст, все частіше стало чути гуркіт машин, росіяни підтягують важку техніку.  «Нас обстрілює не міфічна армія ДНР чи ЛНР, тут воюють  численні росіяни-фахівці, які вже пройшли не одну війну. Саме вони стоять із серйозною технікою, керують військовими операціями».
Свободівець бачить вихід з ситуації, яка склалася в державі: «Вважаю, нам треба накопичити свої сили, не тільки військовими, а й технічно. Потрібно ввести військовий стан на цих територіях, провести повну мобілізацію. Там у стінах Верховної Ради, в Міністерстві, адміністрації Президента, людям, які сидять у м'яких кріслах не бачать справжньої ситуації, яка склалася на фронті, це не АТО, а повномасштабна війна за цілісність України, яку потрібно вигравати, щоб встановити мир та спокій», - наголосив Олег Туєшин.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

Липень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2