Виставка картин Галини Винник 2020

Українська правда

ДСЮШ

Михайло Іваночко "Aнтиукраїнський бюджет на 2015 рік знищить місцеве самоврядування"

«Влада навмисно намагається знищити місцеве самоврядування. Ми не повинні підтримати цей антиукраїнський бюджет». Про це на черговій сесії Надвірнянської районної ради заявив депутат фракції ВО «Свобода» Михайло Іваночко коментуючи проект бюджету району на 2015 рік.

На порядку денному чергової сесії Надвірнянської районної ради стояло одне питання - затвердження районного бюджету на 2015 рік.  Проте дане питання викликало бурхливі дискусії, невдоволення депутатів районної ради та голів місцевих рад, щодо питання фінансування органів місцевого самоврядування.
Як наголосив Михайло Іваночко: «Ухвалені Верховною Радою України Закони про державний бюджет та зміни до нього, які  ставлять за мету децентралізацію повноважень органів місцевого самоврядування, насправді створили ситуацію, коли надані громадам додаткові повноваження виявилися непідкріпленими фінансовою базою місцевих бюджетів».
Своє невдоволення з цього приводу висловили міський, селищні та сільські голови району.
Як зазначають голови місцевого самоврядування сьогодні ми маємо в Україні владу, яка стояла поряд з нами на Майдані, але яка, на жаль, не збирається втілювати ідеї Майдану в життя. Жодних покращень, жодних реальних реформ, зважаючи на ухвалений бюджет, не передбачається.
Депутати свободівці переконані, що влада навмисно намагається знищити місцеве самоврядування.
Михайло Іваночко зазначив, що ухвалення місцевих бюджетів опинилося під загрозою, адже фактично зруйновано їх стабільну дохідну базу в частині надходжень податку на доходи фізичних осіб. На думку свободівця, запропоновані урядом нові податки на майно громадян та акцизи буде неможливо збирати на місцевому рівні, а отже, отримання цих доходів є нереальним.
Фракція ВО «Свобода» ініціювала подання звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопустимості руйнування фінансової основи місцевого самоврядування в Україні, яке сесія районної ради одноголосно підтримала.
Михайло Іваночко висунув пропозицію відтермінувати прийняття бюджету 2015 рік на тиждень, щоб детальніше вивчити питання. За дане рішення депутати проголосували одноголосно.
З метою забезпечення мінімальної потреби органів місцевого самоврядування у здійсненні ними передбачених законами повноважень, недопущення руйнування фінансової бази місцевих громад, фракція ВО «Свобода» запропонувала у зверненні до найвищих органів влади країни розглянути можливість внесення наступних змін до бюджетного законодавства та Державного бюджету на 2015 рік:
1. Залишити податок з доходів фізичних осіб у розпорядженні місцевих бюджетів у повному обсязі.
2. Поновити інструмент фінансування утримання доріг в населених пунктах, який діяв до 2014 року.
3. Зменшити видатки «Державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України» на суму 4 500 000 тис. грн. та збільшити видатки «Державний фонд регіонального розвитку» на зазначену суму.
4.Фінансово забезпечити здійснення органами місцевого самоврядування наданих законом повноважень органів виконавчої влади у повному обсязі за рахунок надання трансферів з державного бюджету відповідно до статті 67 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Розгляд питання про ухвалення бюджету на 2015 рік планується продовжити на наступному засіданні сесії 20 січня 2015 р.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка

Вересень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4