Українська правда

ДСЮШ

Що насправді сталося в партії "Воля"

Перш ніж я розповім цю несамовиту історію, прошу шановних читачів не шукати в цій історії правих і винуватих - їх тут немає, як немає їх в будь-якій скандальної історії, бо будь-який конфлікт - це лише наслідок сукупності помилкових кроків в невірному напрямку. І зовсім неважливо, хто, коли і з якої причини їх здійснював. Цінність і значення минулого, на мій погляд, в принципі сильно переоцінені, адже як би там не було, ми в змозі модерувати тільки сьогодення і, як нам здається, майбутнє, хоча це і брутальна омана, за яке людство не втомлюється платити.
Що ж сталося в партії "Воля"? У партії "Воля" сталося банальне зіткнення носіїв ідей і носіїв бабла.
Бачте, у кожної людини свої мотиви йти в політику: гроші, вплив, потяг до влади, ідея. Переважна більшість людей йде туди за першими трьома позиціями, і лише одиниці - для реалізації четвертою.
***
В партію мене запросив особисто Єгор Соболєв. Я саме приїхав з Дніпропетровська та оглядався. З Єгором ми були поверхнево знайомі по якомусь ефіру. Все, що я знав про нього - це те, що він колись працював телеведучим на 5-му каналі і злив мене трохи менше Скрипіна (Рома, прости). Не дивуйтеся - в житті практично кожного жителя Лугандона траплявся період неприйняття української реальності зважаючи постійного впливу на мозок російської пропаганди. До речі, саме цей фактор і є основоположним у тому непроглядному пеклі, що зараз коїться в Донбасі.
Так от. Єгор запропонував мені взяти участь в політичному проекті під назвою "Воля", і я, деякий час поміркувавши і зваживши ризики, погодився,  слова Єгора про цілі партії здалися мені переконливими. Крім того, я дуже добре ставлюся до людей без понтів і манії величі - в наші дні це штучний товар, і Єгор саме такий. Пізніше я познайомився з Вікою Сюмар, Юрою Дерев'янко Сергієм Тараном, Олею Галабалою, Ірою Сусловою та іншими партійцями. Нікого з них до цього я не знав. Дуже скоро мене вибрали главою КРК партії - перевіряти шукачів та займатися іншою репресивної діяльністю. Не можу сказати, що досяг успіху на цьому терені, однак кілька перефарбованих кандидатів ми зрізали.
Настав час виборів. Стало очевидно, що партія, якій на той момент виповнилося чи то три, чи то чотири місяці, самостійно в парламент не пройде, а мати своїх депутатів, які тягнули б за собою було життєво необхідно. Тому народилося рішення шукати однодумців.
Почалися переговори. Єгора кликали до себе всі політичні сили, крім ригів, їх проектів та партії чинного президента,  у них давній особистий конфлікт. Він відкрито обговорював кожну пропозицію, і кожен міг висловити свою думку. В результаті було прийнято рішення про співпрацю з партією "Самопоміч".
Такий розклад не дуже влаштовував Дерев'янко, який, незважаючи на те, що свідомо вигравав мажоритарку в якийсь "святочної громаді" Івано-Франківської області, яку він дійсно пестив і плекав, підгодовував та підкуповував кілька років поспіль, хотів потрапити лігу рангом вище і дістати в новому парламенті депутатську групу, яку він зміг би повністю контролювати.
Тут, мабуть, необхідно сказати, як такі різні люди, як Єгор і Юра, зустрілися в принципі. Все знову-таки дуже просто: Єгору був потрібен свій депутат, який забезпечував би лобі люстраційних законів всередині ВР, а Юрі був потрібен харизматичний сопартіец з кредитом суспільної довіри, який він згодом привласнив би будь-яким з способів, описаних в навчальному посібнику "Рейдерство для чайників ". Крім того, як відомо, наявність в партії харизматичного політика істотно здешевлює її розкрутку, а також скорочує витрати на рекламу.
Отже, почалися переговори з Садовим. Переговори з Садовим - окрема епопея, і я обов'язково розповім вам про них через якийсь час, але тільки не зараз, тому що це дійсно дуже довга історія.
Загалом, Дерев'янко, побачивши, що колаборація, з ним або без нього, неминуча, вирішив встромити в список "Самопомічі" лояльних до себе людей - Галабалу і пару-трійку абсолютно ручних мавпочок з числа своєї челяді, навіть і не згадаю прізвищ. Галабалу відразу забракували зважаючи якихось давніх львівських косяків, про які ніхто нічого не знав, але зате знав Садовий, і цього виявилося більш ніж достатньо. Кандидатури мавпочок навіть не взяли до розгляду, зі старту засунувши в апріорі непрохідні округи.
Тут слід нагадати дорогому читачеві про Сергія Тарана, еталонно безпринципну людину, яка заради мандата був готовий на все, включаючи членство в РПЛ (OMG). Дивлюсь, недавно він розродився на УП присвяченим розколу "Волі" постом в стилі "Mellon Collie and the Infinite Sadness" - не вірте ні слову. Маніпуляція. Про ступінь порядності Сергія можна судити хоча б по його судомної спробі, після введення Садовим & Со. ембарго на Галабалу, потай від усіх внести список свою кандидатуру з щирою формулюванням "Андрій, навіщо вам все? Візьміть мене". На щастя, настільки витончена ментальна гнучкість не вписалась в рамки уявлень "главку" партії про добро і зло, і Таран залишився не при справах.
Таким чином, в більш-менш прохідному списку "Самопомічі" від "Волі" виявилися Єгор Соболєв, Ірина Суслова, якою він по-джентльменськи поступився місце в першій десятці, Іван Мірошниченко (бізнесмен, один зі спонсорів партії), Віка Войціцька і Паша Костенко .
Проблема для Дерев'янко полягала в тому, що контролювати в цьому переліку він не міг нікого, таким чином мрії про власну депутатській групі ризикували залишитися пшиком. Особливо з урахуванням їх різко зіпсутих відносин з Єгором, який зрозумів, що ним намагаються маніпулювати. Більш того, Юра Деревянко виставив Галабалу проти кандидата від "Самопомічі" на одному з мажоритарних округів, в результаті чого і Галабала, і кандидат опинилися на дні, а Садовий та Соболєв - в незручному становищі.
Пройшли вибори, "Самопоміч" отримала прохідний результат. До парламенту пройшли всі перераховані "люди ВОЛІ", і Дерев'янко зрозумів, що розраховувати на якесь розташування з боку Садового & Со. йому не варто, і з депутата, який на хвилі народної підтримки люстраційних законів отримав право входити в кабінет голови Верховної ради і розмовляти на рівних, він перетвориться в просто депутата, який в парламенті валом. Тому Юра трохи піднапружився і за допомогою заздалегідь заангажованого Тарана забезпечив собі лояльність молодого депутата Суслової. Не знаю, чи є якийсь зв'язок між зміною Суслової табору, а також її новими автомобілем і айфоном 6-ї моделі, але як на мене, то занадто багато раптових благ ще до прийняття присяги звалилося на молодого депутата, який ще пару місяців назад скаржився на старий апарат з розбитим дисплеєм, хронічний брак грошей і неможливість продати свою допотопну "Ауді" в древньому як світ кузові. Може, лотерею виграла - хіба мало.
Таким чином, після всіх цих перетурбацій троє з членів ради партії "Воля" зайняли сторону Дерев'янко: Галабала, Таран і, зрозуміло, сам Дерев'янко. Баланс сил в партії хитнувся в його сторону, і через кілька днів Юра співтовариші технічно віджали "Волю", ввівши в раду партії Суслову і Юриного юриста Бонюка. Відбулося банальне рейдерське захоплення партії «Воля», яку створював Єгор Соболєв. Деревянко ж повважав, що він, як головний спонсор партії (навіть власник, адже викупив він партію за 2 млн. $, яка раніше називалася «Союз социалистической молодёжи»), має право розпоряджатися нею на свій сласний розсуд та її члени мають беззастережно слухатися  його.  Завіса.
Тепер головне.
Я виклав своє бачення події - максимально чесно і об'єктивно. Знаю, що викладені мною факти не сподобаються нікому - ні Дерев'янко, якому цей чорний піар на тлі постійних звинувачень у корупції і зв'язках з Єнакіївським гангстерами (а я це знаю достеменно, як журналіст Донбасу) дуже не потрібен, ні Соболєву, який, як не крути, є членом політичної сили, шостий номер якої я щойно (немає сенсу приховувати очевидне) звинуватив у політичній корупції.
За великим рахунком, весь цей заміс не вигідний і мені, так як по приїзду з навчання я буду змушений звільнити квартиру, в якій мені, як іногородньому співпартійцю, Дерев'янко запропонував безоплатно пожити, за що я йому дійсно вдячний. З іншого боку, зарплату в партії я не отримував, місце у списку не просив, тому, гадаю, ми квити.
Зрозуміло, з партії я йду. Йду хоча б тому, що зрозумів, наскільки всі ці чвари для мене нецікаві і стомлюючі. Ну ось правда. Не хочу перетворюватися в "джанки". Всім спасибі.
P.S. Єгор, прости за оприлюднення ситуації з Суслової. Розумію, що не вчасно, але, визнай: на моєму місці ти вчинив би так само. Зрештою, прозорість - це не порок. Не бійтеся сперечатися і бути собою. А тиша, спокій і благодать залиште ригам.

Сергій Іванов, журналіст, блогер

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

Липень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2