Українська правда

ДСЮШ

Як ОВК № 87 допускає порушення (відео + фото)

ОВК № 87 не хотіла помічати порушень з боку ДВК та видалила зі свого засідання спостерігача, розцінивши як протиправне втручання у роботу комісії те, що спостерігач звертав увагу ОВК на порушення, які допускали члени ДВК при передачі виборчої документації окружній виборчій комісії.

27 жовтня ОВК № 87 позбавила спостерігача ОПОРИ права бути присутнім на засіданні, на якому відбувається встановлення підсумків голосування у відповідному виборчому окрузі. "Видалення з засідання ОВК пов’язуємо з тим, що члени ОВК були невдоволені регулярним приверненням спостерігачем їхньої уваги до того, що ДВК транспортують протоколи про підрахунок голосів на виборчих дільницях у незапакованих спеціальних пакетах", - пояснює Іван Маруняк, координатор ОПОРИ на Прикарпатті. Крім того, спостерігач зафіксував на відео те, як ОВК не хоче помічати факту незаклеєного пакета з протоколами про підрахунок голосів.


ОВК також ігнорує вимоги законодавства про відкритість і публічність виборчого процесу та право спостерігача чи представника ЗМІ бути присутнім на засіданні виборчої комісії. 29 жовтня, прийшовши до ОВК, представник ОПОРИ не змогла безперешкодно потрапити у приміщення ОВК, оскільки воно була зачиненим, бо за словами заступниці голови ОВК, комісія хотіла поговорити між собою без свідків. Такі дії комісії прямо суперечать вимогам законодавства, оскільки виборчі комісії не можуть проводити закритих засідань, а всім, кому законом надано правом присутності на засіданням виборчих комісій, це право має бути забезпеченим.


Крім того, під час перерахунку окружною виборчою комісією голосів виборців, які проголосували на виборчій дільниці № 260486 (м. Делятин, Яремчанської міської ради) спостерігач звернула увагу на схожість підписів різних виборців на контрольних талонах бюлетенів. На фото можна побачити, що різні виборці (визначено за вказаними номерами у виборчому списку) скористалися майже однаковим підписом.  Іншим дивним збігом обставин є те, що підпис та ініціали члена ДВК № 260486 в уточнених протоколах про підрахунок голосів відрізняються одне від одного.


За цими фактами спостерігач звернулася з заявою до ОВК, у якій просить повідомити компетентні органи про виявлені факти. Це та сама дільниця, де ОПОРА виявила факт вкидання бюлетенів.
Рішення ОВК про незаконне, на думку ОПОРИ, видалення з засідання спостерігач оскаржив в окружному адміністративному суді. Вчора, 30 жовтня, суд визнав відповідне рішення ОВК № 87 незаконним та скасував його, визнавши, що спостерігач діяв у межах своїх повноважень і члени ОВК не мали права видаляти спостерігача зі свого засідання, - інформує прес-секретар ОПОРИ в Івано-Франківській області Наталія Голомідова.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

Січень 2021
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31