Виставка картин Галини Винник 2020

Українська правда

ДСЮШ

В ТВО №87 має місце заповнення протоколів "на коліні" (фото)

Сьогодні вночі спостерігач ОПОРИ став свідком того, як член ДВК №260030 заповнювала протоколи про підрахунок голосів в коридорі ОВК №87 (центр - Надвірна) і мала при собі печатку. Протоколи були підписані членами ДВК, але заповнені були лише частково і не були скріплені печаткою. На прохання спостерігача жінка не захотіла представитися і пояснити, чому вона заповнює протоколи про підрахунок голосів на виборчій дільниці в коридорі “на коліні” і звідки в неї печатка.
“Коли я наполягала, щоб жінка представилась, вона швидко сховала протоколи у пакет і почала тікати з ОВК. Я наздогнала її за 15 хвилин в центрі Надвірної. По дорозі зверталася до кількох груп правоохоронців, щоб вони якось відреагували на те, що невідома жінка бігає по місту з незаповненими протоколами і з печаткою, але вони ніяк не відреагували”, - розповіла спостерігач. Їй вдалося переконати жінку повернутися до ОВК.


Спостерігач розповіла про порушення представнику СБУ, який чергував на вході в ОВК. Представник СБУ попросив жінку представитись і пред'явити наявні в неї документи і переконався, що вона справді мала при собі незаповнені протоколи та печатку. Спостерігач склала скаргу про порушення, яку передала в ОВК. Іншу копію скарги передала в СБУ.
Члени ОВК розглянули скаргу, але правоохоронців про порушення не повідомили. ОВК вирішила здійснити перерахунок голосів на виборчій дільниці №2600030 та відправила протокол про підрахунок голосів на цій дільниці на уточнення.
Як повідомляє спостерігач, на ОВК №87 багато членів ДВК приїжджали не лише з протоколами, але й з печатками. ОПОРА зафіксувала на камеру ще один факт порушення, коли голова ДВК №260004 тримала в руках печатку. Спостерігач звернула увагу ОВК на це порушення і ОВК своїм рішенням позбавило голову цієї ДВК премії за роботу в комісії.
ОПОРА звертає увагу на те, що члени ОВК №87 досі зволікають з повідомленням правоохоронних органів про два порушення, описаних вище, - інформує ФІРТКА.
Крім 87-го виборчого округу, заповнення протоколів про підрахунок голосів з грубим порушенням процедури виявлено та зафіксовано (на фото, відео) також у 85-му (центр - Калуш) та 88-му (центр - Коломия) виборчих округах. Там представники ДВК які транспортували виборчу документацію на ОВК дозволили собі заповнювати протокол ДВК про підрахунок голосів всупереч вимогам закону.
“Законодавство говорить про те, що протокол про підрахунок голосів на виборчій дільниці складається чи уточнюється виключно на засіданні ДВК, а не на ОВК чи в іншому місці, і не в такий спосіб, як зафіксували спостерігачі”, -- пояснює Іван Маруняк, координатор ОПОРИ на Івано-Франківщині.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Дзюдо

Фіртка

Вересень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4