Українська правда

Надвірнянщина відзначила 30-річчя першого демократичного віча на Пнівському замку (фото)

В неділю, 22 вересня, на Пнівському замку відбувся пам’ятний захід, приурочений 30-річчю першого демократичного віча в нашому краї за участі представників влади, духовенства, організаторів та учасників віча, курсантів Прикарпатського військово-спортивного ліцею, громадських та політичних організацій, громадськості міста та району.

Учасники віча рушили до Пнівського замку урочистою ходою під синьо-жовтими прапорами, де захід розпочався з виконання Державного Гімну України. Отець Юрій Зеленчук, настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці відправив панахиду за померлими, в якій згадав поіменно всіх тих організаторів віча та найактивніших його учасників, які вже на даний час відійшли у вічність.

Всіх присутніх з такою пам’ятною датою привітали народний депутат України Зіновій Андрійович, голова районної ради Іван Гурмак, перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук та в.о. міського голови Тарас Пекарський, які зазначили, що віче 30 років тому заявило одностайну вимогу – проголошення Незалежної Суверенної Соборної Української Держави, а також рішучий одностайний протест проти комуністичної партії та її влади, проти її антиукраїнської політики. Того дня на теренах Надвірної було вперше піднято синьо-жовтий стяг.  Після віча національний прапор увійшов як святиня у домівки багатьох надвірнянських родин. Патріотизм, ентузіазм і любов до України надвірнянців у ті часи – стали вагомим вкладом у державотворчі процеси всієї України, логічним завершенням яких було здобуття Україною Державної Незалежності.

Організатори першого демократичного віча на Пнівському замку Марія Ісопенко, Ольга Фуфалько, Богдан Березицький та Ярослав Лазорко у своїх виступах поділились з присутніми спогадами про те ,в яких важких умовах прийшлось проводити захід.  Згадали поіменно і інших організаторів та найактивніших учасників подій тридцятирічної давності. Це – Федір Ковтун, Ангеліна Вдовчин, Марта Мітрошина, Ярослав Бучко, Михайло Плитус, Роман Кіселевський, Микола Вірстюк, Дмитро Романишин, Богдан Полатайко, Степан Зваричук, Богдан Яківців, Михайло Бойчук та Володимир Семків. Спільними грамотами Надвірнянської РДА, районної та міської рад нагородили Богдана Березицького, Михайла Плитуса, Ангеліну Вдовчин, Ольгу Фуфалько, Богдана Яківціва, Михайла Бойчука. Подякою голови районної ради нагородили Марію Ісопенко та Ярослава Лазорка. Також для всіх учасників урочистого заходу звучали українські патріотичні пісні у виконанні чоловічого вокального колективу «Гвоздецькі газди» (Гвіздський СБК), чоловічого вокального ансамблю «Опришки» (Бикіський СБК) та соліста Надвірнянського РБК Віктора Чудновського.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Дзюдо

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5