Українська правда

Вшануймо 30-річчя першого демократичного віча на Пнівському замку

24 вересня минає 30 річниця першого демократичного віча на Пнівському замку. Того вересневого дня 1989 року до Пнівського замку ішли люди звідусіль під синьо-жовтими прапорами із непохитним духом патріотизму сказати рішуче й остаточне «Ні!» тодішній владі. Віче заявило одностайну вимогу – проголошення Незалежної Суверенної Соборної Української Держави, створення Національних Збройних Сил України, а також рішучий одностайний протест проти комуністичної партії та її влади, проти її антиукраїнської політики, про визнання української мови єдиною державною в Україні, про потребу оновлювати владу – від низів до верхів новими людьми-фахівцями – патріотами України. Того дня на теренах Надвірної було вперше піднято синьо-жовтий стяг. Після віча національний прапор увійшов як святиня у домівки багатьох надвірнянських родин. Щоглу з прапором встановили у центрі міста.

Організаторами і найактивнішими учасниками віча були  Марія Ісопенко, Ангелина Вдовчин, Марта Мітрошин, Ярослав Бучко,  Богдан Березицький, Михайло Плитус, Роман Кисілевський, Микола Вірстюк, Ольга Фуфалько, Ярослав Лазорко, Богдан Полатайко, Степан Зваричук, Богдан Яківців, Михайло Бойчук, Володимир Семків (ведучий). На свої зустрічі-засідання організатори віча збиралися у центральній районній бібліотеці, приватних оселях Ліди Олендій, отця Степана Кисілевського, Марії Ісопенко, Марти Мітрошиної, Ольги Фуфалько, на березі річки Бистриці Надвірнянської.

Пнівське віче стало вагомим вкладом у державотворчі процеси всієї України, логічним завершенням яких було здобуття Україною Державної Незалежності 24 серпня.

Шановні краяни!

У неділю, 22 вересня ц.р., о 12.00 год. на Пнівському замку відбудеться урочистий пам’ятний захід, присвячений 30-річчю першого демократичному віча у нашому краї. Запрошуємо організаторів віча, їх рідних, його учасників, духовенство і релігійні  громади, жителів міста та району, громадські, політичні і молодіжні організації, представників влади, депутатів усіх рівнів. У неділю, 22 вересня, об 11.30 год. від символічної могили «Борцям за волю України» (вул.Соборна) відправлятимуться автобуси  на Пнівський замок.

Будьмо гідні наших попередників – борців за свободу, що не скорилися, не припинили боротьбу, а гордо несли синьо-жовтий прапор за кращу долю своєї держави.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5