Українська правда

В Надвірній відбувся етнофестиваль "Дженджур Фист" (фото)

23-25 серпня, коли ми відзначали День Державного Прапора та День Незалежності України, на Надвірнянщині відбулась найочікуваніша подія року – етнофестиваль «Дженджур Фист», учасники і гості якого мали можливість справді поринути у світ Середньовіччя. 

Втілити в життя ідею проведення такого заходу стало можливим завдяки проекту «Проведення на території замку Куропатви (Пнівський замок XV століття) в м.Надвірна етнофестивалю «Дженджур Фист».

 Даний проект став одним з переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження», що реалізовується за підтримки Уряду та Міністерства культури України. Організаторами фестивалю є Надвірнянська міська рада, громадська організація «Мистецька агенція» «Фист», Надвірнянська райдержадміністрація, Надвірнянська районна рада.

Дійство проходило на території Пнівської твердині, найпам’ятнішої споруди нашого краю. Це будівля, де минуле протистоїть сучасності, в стінах якої живе нерозвіяний дух історії, що увібрав легенди та загадковість нашого краю. Пнівський замок пройшов немалий та нелегкий шлях минулим до сьогодення, і частково зумів зберегти свою міць. Мета проведення не лише у відтворенні епохи Середніх віків, передачі їх атмосфери і колориту, а й намагання розпочати нову сторінку у житті і відродженні Пнівської твердині.

У програмі етнофестивалю вміло поєдналися: ленд-арт, реконструкція боїв, лицарські турніри, музичні і театралізовані постановки, ярмарки, відтворення традиційного побуту і ремесел Середньовіччя, які побутували у Карпатському регіоні.

На цей захід завітали клуби історичної реконструкції з різних куточків України:  «Чорна Галич» (Львів), «Гюргів» (Біла Церква), «Зігмунд» (Івано-Франківськ), «Галицька дружина» (Тернопіль), «Панзер» (Біла Церква), «Нормани» (Калуш), «Орден св.Миколая» (Закарпаття), «Збаразький гарнізон» (Збараж), «Меч Галрони» (Надвірна). Надзвичайно вразили гостей фестивалю лицарські поєдинки.

Протягом двох днів для всіх бажаючих проводили майстер-класи. Для найменших учасників фестивалю функціонувало дитяче містечко «Дженджурик». Ще однією цікавинкою фестивалю стало змагання середньовічних красунь за титул «Княжна фестивалю». У перервах між конкурсами гості насолоджувались середньовічною і сучасною музикою у виконанні гуртів «Ой йома», «Бурдоне черне», «Фрам», «Ентрі», «Брати Станіслава», «Медовий полин» та «Гуцули».

І на завершення організатори приберегли видовищне дійство – «Фист огень». Відбувалось воно на ристалищі, а його вінцем стало спалення Джінджі-Баби, як символа всесвітнього зла. 

 «Дженджур Фист» став непересічною подією не тільки для нашого району, а й всього Прикарпатського краю і, навіть, України.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5