Українська правда

Зустріч з письменником Степаном Процюком

Творчість письменника Степана Процюка оцінюють по різному, але однозначно його твори не залишають байдужим нікого. 1 серпня в Надвірнянській центральній районній бібліотеці відбулася творча зустріч з сучасним українським письменником Степаном Процюком, чиї твори беззаперечно спричиняють внутрішнє потрясіння і відображають найглибші закутки людської душі.
Степан Процюк народився 13 серпня 1964 року в селі Кути на Львівщині та дитячі і юнацькі роки пройшли в селі Камінне Надвірнянського району. Закінчив Івано-Франківський педінститут та аспірантуру Інституту літератури НАНУ. Викладає українську літературу в Прикарпатському університеті. Кандидат філологічних наук. Є лауреатом багатьох національних літературних премій: 7-разовий лауреат премії журналу «Кур’єр Кривбасу» (1998-2003 рр. включно), премії «Благовіст» (2000), а також міської літературної премії ім. І. Франка (2002) та обласної літературної премії ім. В. Стефаника.
Літературна біографія Степана Процюка розпочалася 1991 з поетичного угруповання «Нова деґенерація», куди він входив разом із Іваном Андрусяком та Іваном Ципердюком. 1992 була надрукована перша поетична збірка Процюка «На вістрі двох правд». На думку літературознавців, на початку 90-х літгурту «Нова деґенерація» вдалося стати одним із небагатьох руйнівників літературної стагнації. На початку нового тисячоліття Степан Процюк успішно дебютує як прозаїк. Загалом з-під його пера вийшло більше 30 книг, серед яких: «Інфекція», «Тотем», «Під крилами великої Матері», «Десятий рядок», «Травам не можна помирати», «Канатохідці», серія повістей для підлітків та дітей, біографічна трилогія про українських класиків.
Для ранньої творчості Степана Процюка характерно фрагментарність картин, репортажність, полеміко-публіцистичні авторські відступи. На думку багатьох критиків, романи Степана Процюка — багатовимірні, тож кожен читач має змогу взяти з них те, що буде важливо саме йому, в даний час і в даній ситуації. В них прослідковується глибокий психологічний аналіз не тільки людської сутності, але й філософське розуміння значення різних суспільних устроїв.
Твори Степана Процюка перекладені кількома іноземними мовами (німецькою, російською, словацькою). Він – член Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу. У вересні 2015 Степан Процюк отримав відзнаку «Золотий письменник України».
Зустріч із шанувальниками творчості пройшла в атмосфері тісного спілкування: Степан Васильович представив свої нові видання: роман «Травам не можна помирати», по якому має бути знятий фільм, повість «Бийся головою до стіни» та видання для підлітків із серії «Про Костика та Марійку», розповідав про свої зустрічі та презентації, зокрема закордоном, спілкувався із залом. Хвилини зустрічі злетіли швидко і всі поспішили придбати книгу з автографом письменника.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5